ua en ru

Для проведення саміту Україна-ЄС на сьогодні немає відповідних умов, - посол Євросоюзу

Автор: RBC.UA
Для проведення саміту Україна-ЄС на сьогоднішній день немає відповідних умов. Про це заявив посол, голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінські.

Для проведення саміту Україна-ЄС на сьогоднішній день немає відповідних умов. Про це заявив посол, голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінські в інтерв'ю "Польському радіо".

Читайте також: "В Україні не можна напевно сказати про те, що існує цензура", - Томбінські

"На даний час немає ніякого рішення і, на мій погляд, з усіма рішеннями і заявами на тему саміту та чергових зустрічей треба почекати до часу після виборів, оскільки без цього першого кроку побудови довіри до українських співрозмовників, важко собі уявити, щоб були прийняті будь-які рішення в цій справі. Проте, водночас я хочу сказати, немає ніякого рішення, що саміт не відбудеться, отже, справа залишається відкритою. Дата зустрічі на верхах залишається невизначеною, оскільки нині немає для цього відповідних умов", - заявив Томбінські.

Читайте також: Робота з підписання СА з ЄС буде активізована після виборів до ВР, - Азаров

Відзначимо, 27 вересня ц.р. представництво ЄС в Україні на своїй сторінці у Twitter повідомило, що дата проведення наступного саміту Україна-ЄС пов'язана з очікуваннями результатів майбутніх парламентських виборів в Україні, тому найімовірніше він відбудеться на початку 2013 року.

"Ми очікуємо результатів виборів і формування нового уряду, щоб розпочати підготовку наступного саміту Україна-ЄС. У зв'язку з цим найімовірніше саміт буде проведено на початку 2013 року", - заявили в Європейській комісії.

Читайте також: Грищенко: Саміт Україна-ЄС пройде до кінця поточного року

Нагадаємо, 17 вересня ц.р. єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна" заявив, що рішення про проведення саміту Україна - ЄС буде прийнято на вищому рівні.

"Відбудеться він (саміт) цього, чи наступного року - рішення про це належить ухвалити на рівні лідерів (України і ЄС). Думаю, обидві сторони розуміють, що саміт - важлива подія, яку варто проводити щороку. Але при цьому необхідно, щоб саміт був підготовлений, щоб він продемонстрував позитивні зміни. Мені здається, ми чітко показали, які зміни хочемо побачити в Україні для подальшого зближення, і сьогодні ми знову говорили про це з Президентом. Йшлося про важливість виборів, про проблему виборчого правосуддя і необхідності виправити його наслідки і, нарешті, про реформи. Ми чітко сказали, який прогрес у впровадженні реформ ми бачимо. Його можна коротко описати як "два кроки вперед, один назад", - сказав Фюле.

Читайте також: ЄС не зацікавлений у паузі у відносинах з Україною, - Фюле

В свою чергу, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в кулуарах 9-ї щорічної Ялтинської зустрічі YES повідомив, що саміт Україна-ЄС заплановано провести до кінця 2012 року.

Відзначимо, раніше колишній глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловив сумнів, що запланований саміт Україна-ЄС відбудеться восени ц.р.

Читайте також: Європарламент виставив Україні умови підписання Угоди про асоціацію

Останній саміт Україна-ЄС відбувся в Києві 19 грудня минулого року. На заході планувалося парафувати Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Однак угода була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.

Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні. В той же час в Україні все одно розраховують, що це угоду підпишуть уже до кінця року.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ сподівається на підписання Угоди про асоціацію України і ЄС до 2013 року.

За словами директора департаменту інформполітики МЗС Олега Волошина, підписання в такий термін має зробити можливим проведення парламентських виборів в Україні ближчим до високих європейських стандартів. Він зазначив, що саме те, як пройдуть вибори, стане головним критерієм, за яким в Євросоюзі будуть оцінювати умови для підписання Угоди про асоціацію.