ua en ru

Європарламент виставив Україні умови підписання Угоди про асоціацію

Автор: RBC.UA
Європейський парламент рекомендує Раді Європейського союзу підписати та ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною, щойно Україна виконає ряд вимог. Про це йдеться у прийнятій 12 вересня резолюції щодо щорічної доповіді Ради ЄС про спільну зовнішню та безпекову політику.

Європейський парламент (ЄП) рекомендує Раді Європейського союзу (ЄС) підписати та ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною, щойно Україна виконає ряд вимог. Про це йдеться у прийнятій 12 вересня резолюції щодо щорічної доповіді Ради ЄС про спільну зовнішню та безпекову політику.

Читайте також: Підписання угоди про асоціацію з Україною залежить від масштабності реформ у країні, - Тейшейра

Євродепутати проголосували за проект резолюції, підготовлений депутатом Європарламенту, головою комітету із зовнішніх відносин Ельмаром Броком (група народних партій, Німеччина).

У резолюції наголошується, що Угода про асоціацію з Україною була парафована. "Її підписання і ратифікація може відбутися тільки в тому випадку, якщо Україна виконає всі необхідні вимоги, тобто, якщо буде гарантовано повагу прав меншин, забезпечено верховенство права за допомогою зміцнення стабільності, незалежності та ефективності відповідних інституцій, якщо буде продемонстровано повагу прав і припинення переслідування опозиції, щоб, таким чином, була створена справді плюралістична демократія ", - йдеться в документі.

Депутати також закликали Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон гарантувати необхідні фінансові кошти для "додаткової місії спостерігачів на виборах".

Читайте також: Лібералізація візового режиму з ЄС не залежить від політичної ситуації в Україні, - представник ЄС

Крім того, депутати звернулися із закликом до Верховної Ради України переглянути Кримінальний кодекс. "Закликаємо український парламент внести зміни до Кримінального кодексу, прийнятого ще в радянські часи, шляхом вилучення кримінальних санкцій за винятково політичні дії, здійснені державними функціонерами, які діяли як офіційні особи", - йдеться в резолюції.

Нагадаємо, 11 вересня Європарламент прийняв рішення відправити офіційну делегацію у складі 15 депутатів, яка буде спостерігати за парламентськими виборами в Україні. Як повідомили у прес-службі представництва ЄС в Україні, імена членів офіційної делегації від Європарламенту стануть відомі найближчим часом.

Читайте також: Україна та ЄС підписали угоду про спрощення візового режиму

Як повідомлялося, президент Європарламенту Мартін Шульц вважає, що відносини між Європейським Союзом і Україною є дуже складними. "Ми сподіваємося і чекаємо протягом наступних кількох тижнів вільні та чесні вибори", - сказав Шульц. "Ми хочемо, щоб Україна була якомога ближче до нас. Однак наші фундаментальні демократичні цінності повинні поважатися", - зазначив Президент Європарламенту.

Раніше президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу нагадав, що, хоча Європейський Союз завершив переговори з Україною щодо угоди про асоціацію, її підписання залежатиме від відданості Києва європейським цінностям.

Читайте також: У Брюсселі парафовано угоду про ЗВТ між Україною та ЄС

Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні. В той же час в Україні все одно розраховують, що це угоду підпишуть уже до кінця року.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ сподівається на підписання Угоди про асоціацію України і ЄС до 2013 року.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

За словами директора департаменту інформполітики МЗС Олега Волошина, підписання в такий термін має зробити можливим проведення парламентських виборів в Україні відповідно до високих європейських стандартів. Він зазначив, що саме те, як пройдуть вибори, стане головним критерієм, за яким у Євросоюзі будуть оцінювати умови для підписання Угоди про асоціацію.

Угода про асоціацію парафовано 30 березня, підписано було тільки політичну частину договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.