ru ua

Робота з підписання УА з ЄС буде активізована після виборів до ВР, - Азаров

Автор: RBC.UA
Україна активізує роботу з підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), після виборів до Верховної Ради (ВР). Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем.

Україна активізує роботу з підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), після виборів до Верховної Ради (ВР). Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

"Пріоритетом нашої політики була і залишається європейська інтеграція", - зазначив Азаров. "Сподіваємося, що країни Європейського Союзу, їх дипломатичні представництва в Україні нададуть необхідне сприяння в підписанні цього глобального документа", - додав Азаров.

Читайте також: ЄС не зацікавлений у паузі у відносинах з Україною, - Фюле

Нагадаємо, що саміт Україна-ЄС найімовірніше відбудеться на початку 2013 року. Як заявили в Європейській комісії, дата проведення наступного саміту пов'язана з очікуваннями результатів майбутніх парламентських виборів в Україні.

Нагадаємо, 17 вересня ц.р. єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна" заявив, що рішення про проведення саміту Україна - ЄС буде прийнято на вищому рівні. "Відбудеться він (саміт) в цьому році чи в наступному - рішення про це належить прийняти на рівні лідерів (України і ЄС). Думаю, обидві сторони розуміють, що саміт - важлива подія, яка стоїть проводити щороку. Але при цьому необхідно, щоб саміт був підготовлений, щоб він продемонстрував позитивні зміни. Мені здається, ми чітко показали, які зміни хочемо побачити в Україні для подальшого зближення, і сьогодні ми знову говорили про це з Президентом. Йшлося про важливість виборів, про проблему виборчого правосуддя і необхідності виправити його наслідки і, нарешті, про реформи. Ми чітко сказали, який прогрес у впровадженні реформ ми бачимо. Його можна коротко описати як "два кроки вперед, один назад", - сказав Фюле.

Читайте також: Європарламент виставив Україні умови підписання Угоди про асоціацію

Останній саміт Україна-ЄС відбувся в Києві 19 грудня минулого року. На заході планувалося парафування Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Однак угода була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для набуття документом чинності необхідні підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.

Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні. В той же час в Україні все одно розраховують, що це угоду підпишуть уже до кінця року.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ сподівається на підписання Угоди про асоціацію України і ЄС до 2013 року.
За словами директора департаменту інформполітики МЗС Олега Волошина, підписання в такий термін має зробити можливим проведення парламентських виборів в Україні відповідно до високих європейських стандартів.