ru ua

Чистий прибуток Chevron за I кв. скоротився на 4,5%

Автор: RBC.UA
Чистий прибуток однієї з найбільших в США нафтогазових компаній Chevron Corp., доступний для розподілу серед акціонерів, за I квартал 2013 р. скоротився на 4,5% - до 6,178 млрд дол. проти прибутку в 6,471 млрд дол. за підсумками I кварталу 2012 р., повідомляється у звіті компанії.

Чистий прибуток однієї з найбільших в США нафтогазових компаній Chevron Corp., доступний для розподілу серед акціонерів, за I квартал 2013 р. скоротився на 4,5% - до 6,178 млрд дол. проти прибутку в 6,471 млрд дол. за підсумками I кварталу 2012 р., повідомляється у звіті компанії.

Загальна виручка Chevron в I кварталі 2013 р. знизилася на 6,4% - до 56,818 млрд дол. з 60,705 млрд дол. в I кварталі 2012 р. Неоподаткований прибуток компанії скоротився на 14,8% - до 10,283 млрд дол. (у I кварталі 2012 р. - 12,069 млрд дол.).

Чистий прибуток компанії в перерахунку на звичайну акцію за звітний квартал склав 3,18 дол. - на 2,7% менше аналогічного показника в 3,27 дол., зафіксованого за підсумками аналогічного періоду роком раніше.

Читайте також: Chevron може почати видобувати сланцевий газ в Україні до кінця року

Результат виявився вищим за очікування аналітиків, які прогнозували, що прибуток на акцію компанії за звітний квартал складе 3,08 дол. Аналітики чекали виручку компанії за підсумками кварталу на рівні 67,3 млрд дол.

Chevron цікава для України тим, що компанія планує видобувати сланцевий газ на Олеському родовищі, яке знаходиться в межах Львівської та Івано-Франківської областей.

Читайте також: Chevron хоче видобувати сланцевий газ у Литві

Chevron стала переможцем конкурсу на розвідку і освоєння Олеського родовища на заході України. Проте компанія якийсь час не могла подолати один з підготовчих етапів - отримати згоду рад Львівської та Івано-Франківської областей, на території яких знаходиться Олеське родовище і де проект зіткнувся з жорсткою критикою місцевих політиків і захисників навколишнього середовища. Кабмін знайшов розуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радами з угоди про розподіл продукції з Chevron в рамках розробки Олеської площі.

29 січня Кабінет міністрів України вніс зміни в умови конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Олеської ділянки, виключивши пункт про необхідність підписання угоди протягом 190 календарних днів після оголошення результатів конкурсу. Відзначимо, 14 травня 2012 р. корпорація Chevron була оголошена переможцем конкурсу на видобуток вуглеводнів в межах Олеської площі в Львівській та Івано-Франківській областях. Раніше, 23 квітня 2012 року повідомлялося, що на розробку Олеського і Юзівського родовищ сланцевого газу подано п'ять заявок. За розробку Юзівського родовища Shell конкурував з Exxon Mobil і ТНК-ВР, а Олеського - Chevron боровся з Eni.

Читайте також: Chevron вкладе 10 млрд дол. у видобуток нафти біля берегів Республіки Конго (відео)

Chevron Corp. - друга за величиною вертикально інтегрована нафтогазова корпорація у США. Займається розвідкою і видобутком вуглеводнів, переробкою нафти, збутом і транспортуванням, а також володіє мережами автозаправних станцій в Америці та інших частинах світу. Штат компанії налічує близько 62 тис. працівників. Акції компанії входять в розрахункову базу індексу Dow Jones.