ru ua

Chevron вкладе 10 млрд дол. у видобуток нафти біля берегів Республіки Конго (відео)

Автор: RBC.UA
Одна з найбільших нафтогазових компаній світу - американська Chevron Corp. - має намір інвестувати близько 10 млрд дол. у розвиток видобутку нафти біля західних берегів Республіки Конго.

Одна з найбільших нафтогазових компаній світу - американська Chevron Corp. - має намір інвестувати близько 10 млрд дол. у розвиток видобутку нафти біля західних берегів Республіки Конго, повідомляє телеканал "Росія 24".

Компанія почне видобуток у рамках двох проектів: Moho Bilondo в 2015 р. і Moho Nord 2016 р., причому згідно з прогнозами сукупний обсяг виробництва нафти вже до 2017 р. досягне 140 тис. барелів на добу.

Раніше стало відомо, що Chevron Corp. заклала 36,7 млрд дол. як капітальні витрати на 2013 р. Це на 12% більше в порівнянні з минулим роком.

Читайте також: Chevron може почати видобувати сланцевий газ в Україні до кінця року

Більша частина цієї суми - 90% - закладена під геологорозвідку і видобуток, 7% - на переробку.

Компанія зосередиться на розробці проектів з виробництва зрідженого природного газу в Австралії і на глибоководному бурінні в США і видобутку нафти в Африці.

Нагадаємо, Chevron планує наростити обсяги видобутку нафти на 20% до 2017 р. Згідно з проектом компанії обсяг нафти і газу, що видобувається, досягне 3,3 млн барелів на добу до 2017 р. На даний момент обсяг видобутку вуглеводнів у компанії складає 2,7 млн барелів у 2012 р.

Читайте також: Chevron планує до 2017 р. наростити обсяги видобутку нафти на 20%

Діяльність Chevron особливо цікава Україні, оскільки ця компанія планує видобувати сланцевий газ на Олеському родовищі у Львівській та Івано-Франківській областях.

Chevron стала переможцем конкурсу на розвідку і освоєння Олеського родовища на заході України. Проте компанія якийсь час не могла подолати один з підготовчих етапів - отримати згоду Львівської та Івано-Франківської обласних рад, на території яких знаходиться Олеське родовище і де проект зіткнувся з жорсткою критикою місцевих політиків і захисників навколишнього середовища. Кабмін знайшов розуміння з Львівською та Івано-Франківською обласними радами з угоди про розподіл продукції з Chevron в рамках розробки Олеської площі.

Підписання угоди про розділ продукції дозволило б Chevron почати розвідувальне буріння на родовищі, щоб оцінити потенційні запаси і ризики для навколишнього середовища. Очікується, що Chevron до кінця цього року закладе в Україні першу свердловину для видобутку сланцевого газу. Уряд планує підписати угоду про розділ продукції з Chevron протягом місяця.

Читайте також: Chevron хоче видобувати сланцевий газ у Литві

Chevron Corp. - друга за величиною вертикально інтегрована нафтогазова корпорація в Сполучених Штатах. Займається розвідкою і видобутком вуглеводнів, переробкою нафти, збутом і транспортуванням, а також володіє мережами автозаправних станцій в Америці та інших частинах світу. Штат компанії налічує близько 62 тис. працівників. Акції компанії входять у розрахункову базу індексу Dow Jones. Чистий прибуток Chevron у 2012 р. скоротився на 2,7% - до 26,18 млрд дол.