Більш ніж у 13 тисячах будинків у Великобританії як і раніше дивляться телевізійні програми в чорно-білому зображенні, повідомили в організації, що займається збором телевізійних ліцензій (TV Licensing).
Більш ніж у 13 тисячах будинків у Великобританії як і раніше дивляться телевізійні програми в чорно-білому зображенні, повідомили в організації, що займається збором телевізійних ліцензій (TV Licensing), передає ВВС.
Кількість ліцензій на перегляд чорно-білих телевізорів значно скоротилася в порівнянні з 2000 роком, коли було видано 212 тис. ліцензій - на початку 2013 року таких ліцензій налічується вже 13202. Найбільше чорно-білих телевізорів в Лондоні - тут їх 2715. Далі слідують Бірмінгем і Манчестер.
Слід зазначити, що вартість ліцензії на перегляд чорно-білого телевізора складає 49 фунтів (78 доларів) на рік, тоді як ліцензія на кольоровий телевізор обходиться британцям в 145 фунтів (232 дол.).
Читайте також: Нацкомісія з моралі України перевірить, чи шкодять дітям "Сімпсони" і "Телепузики" (фото)
Прес-секретар TV Licensing Стівен Фармер висловив здивування такою статистикою. "Дивно, що в той час, коли телевізійне мовлення в Британії повністю перейшло на цифрове, і 41% жителів країни дивляться програми в високої чіткості, а британці є лідерами по перегляду телепрограм через Інтернет, як і раніше мешканці понад 13 тис. будинків воліють дивитися свої улюблені програми в чорно-білому зображенні", - сказав він.
У свою чергу, історик розвитку технології телебачення та радіо Джон Тренут вважає, що використання монохромних телевізорів обумовлено фінансовими міркуваннями - сім'ї з невеликим доходом хочуть заощадити на телевізійній ліцензії.
Читайте також: Корпорація ВВС повністю припиняє аналогове мовлення у Великобританії
"Завжди буде невелика група телеглядачів, що віддають перевагу монохромній картинці, які не хочуть розлучатися зі справною технікою або просто збирають старі телевізори. Можливо, вони не зникнуть і через 10 років, коли число ліцензій на перегляд чорно-білих телевізорів скоротиться до декількох сотень...", - зазначив історик.
Читайте також: Інтернет-залежність призводить до змін у мозку