ru ua

Дослідження: Інтернет-залежність призводить до змін у мозку

Автор: RBC.UA
Група китайських експертів встановила, що в головному мозку людей, що страждають залежністю від Інтернету, відбуваються такі ж зміни, як у тих, хто пристрастився до алкоголю і наркотиків.

Група китайських експертів встановила, що в головному мозку людей, що страждають залежністю від Інтернету, відбуваються такі ж зміни, як у тих, хто пристрастився до алкоголю і наркотиків, передає ВВС.

Учені з Академії наук Китаю провели магнітно-резонансну томографію головного мозку 35 людей у ​​віці від 14 до 21 року. У 17 з них було виявлено Інтернет-залежність: ці люди позитивно відповіли на питання " Чи робили ви неодноразові і невдалі спроби контролювати своє користування Інтернетом, скорочувати його або зовсім припинити?".

В результаті сканування мозку цих пацієнтів та порівняння результатів з томографією здорових людей були виявлені явні зміни в роботі білої речовини. Зокрема, порушення механізмів роботи нервових тканин, що відповідають за емоції, прийняття рішень і самоконтроль.

"Результати нашої роботи показують, що Інтернет-залежність може мати такі ж психологічні і нервові механізми, як при залежностях від речовин або розладах контролю над спонуканнями", - написав у журналі Plos One глава дослідницької групи Хао Лей.

За словами професора лондонського Кінгс-коледжу Гюнтера Шумана, схожі процеси раніше були виявлені в головному мозку людей, які страждають від залежності від відеоігор. "Ці два дослідження вперше продемонстрували зміни нервових зв'язків між різними частинами мозку, а також зміни в роботі мозку у людей, які часто грають у відеоігри або користуються Інтернетом", - сказав Шуман.

У свою чергу, психіатр лондонського Імперіал-Коледжу Генрієтта Боуден-Джонс вважає результати китайського дослідження "дуже значними". "Нарешті отримало підтвердження те, про що лікарі підозрювали вже довгий час, - каже лікар. - Порушення в роботі білої речовини префронтальної кори головного мозку та інших важливих областях мозку відбуваються не тільки в тому випадку, коли йдеться про зловживання речовинами, а й при поведінкових розладах, таких, як Інтернет-залежність".

Втім, за словами Боуден-Джонс, для остаточного підтвердження таких висновків необхідно провести подальші дослідження з великою кількістю пацієнтів.