ru ua

Бойко: Україна розгляне можливість закупівлі скрапленого газу в США

Автор: RBC.UA
Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко в ході візиту в США наступного тижня має намір провести переговори щодо закупівлі скрапленого газу.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко в ході візиту в США наступного тижня має намір провести переговори щодо закупівлі скрапленого газу. Про це він повідомив сьогодні на брифінгу.

"Враховуючи те, що Америка на сьогодні має найдешевший газ і ми знаємо про плани американського уряду збільшити його експорт, у нас буде присутня прикладна частина цих переговорів, що стосується можливості закупівлі скрапленого газу також в Америці", - сказав він.

Міністр зазначив, що вартість газу на СПГ-терміналі в Луїзіані складає близько 80 дол. за тис. куб. м. "Мета для нас важлива, і важливо, щоб ми провели наочні і практичні переговори з нашими американськими партнерами", - підкреслив міністр.

На кінець травня поточного року запланована трибічна зустріч України, Катара і Туреччини з питань поставок цього газу і проходження танкерів по Босфорській протоці.

При цьому Бойко відзначив, що Україна в переговорах з Росією по газу і надалі відстоюватиме свої національні інтереси. За його словами, якби питання ціни російського газу для України можна було вирішити легко, це б давно вже відбулося.

Нагадаємо, раніше Бойко заявив, що Україна розглядає можливість використання плавучих заводів скраплення газу.

Як повідомлялось, національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і RWE Supply & Trading GmbH (RWEST, Німеччина) у травні 2012 р. підписали рамкову угоду про купівлю-продаж природного газу. "Зазначена угода створює юридичні основи для можливої постачання природного газу компанії з боку RWEST і, разом з тим, не містить зобов'язань сторін по обов'язковому здійснення покупки або продажу енергоресурсу", - говориться в повідомленні "Нафтогазу".

Також повідомлялося, що Україна розглядає варіант реверсного використання частини ГТС, яка дозволить імпортувати в Україну газ не тільки з Росії, але і з Євросоюзу.

Як раніше заявляв Президент України Віктор Янукович, Україна продовжить працювати над збільшенням видобутку власного газу і буде шукати альтернативні джерела постачань енергоносіїв через високу ціну за російський газ.

Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. зросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб.м. Україна у I кв. 2012 р. зменшила імпорт газу на 24,2% - до 3,5 млрд дол. Імпорт газу складає 18,7% всього імпорту за січень - березень 2012 р. Зазначимо, що в абсолютному вираженні, Україна скоротила імпорт газу на 52,3% - до 8,5 млрд куб. м.

Україна також розглядає варіанти закупівлі блакитного палива в Німеччині, Азербайджані, Катарі. Однак експерти впевнені, навіть разом узяті ці джерела не в змозі задовольнити потреби країни в природному газі.

При цьому видобуток газу в Україні росте дуже повільно. У січні-квітні 2012 р. до аналогічного періоду 2011 р. він виріс всього на 0,2% - до 6,4 млрд куб. м.