Президент США Барак Обама і лідери Конгресу не змогли досягти угоди на переговорах щодо запобігання секвестру, хоча обидві сторони зазначають, що автоматичне скорочення витрат бюджету на 85 млрд дол негативно для економіки.
Президент США Барак Обама і лідери Конгресу не змогли досягти угоди на переговорах щодо запобігання секвестру, хоча обидві сторони зазначають, що автоматичне скорочення витрат бюджету на 85 млрд дол негативно для економіки. Про це повідомляє "Росія 24".
"Ці скорочення зашкодять нашій економіці, вони будуть коштувати нам робочих місць", - сказав Обама після зустрічі з республіканцями. Він зазначив, що республіканці відмовилися від нового плану зі скорочення боргу, який включає в себе більш високі податки на багатих американців, а також закриття податкових лазівок.
Спікер палати представників Джон Бейнер заявив, що Обама отримав підвищення податків ще 1 січня, тому розмова про нове підвищення податків не має сенсу.
Обама наполягав на збалансованому підході, в іншому випадку економіка почне сповільнюватися, американці втратять робочі місця, і це, можливо, підірве національну оборону. Республіканці у свою чергу вважають, що альтернатива секвестру може бути тільки в тому випадку, якщо будуть скорочені витрати федерального бюджету, а не підвищені податки.
Читайте також: Сенат не ухвалив законопроекти, що пом'якшують скорочення держвидатків
Так як переговори завершилися невдачею, Обама підпише укази, які змусять федеральні відомства почати скорочення витрат.
Багато республіканців, вважають, що Білий дім перебільшує наслідки скорочення витрат бюджету на 2,4% для економіки. У той же час заплановані скорочення стосуються відносно невеликої частини бюджетних статей і не є збалансованими.
Фактично автоматичне скорочення витрат бюджету в США знаменує нову епоху економії. Буде урізано багато соціальних програм, скорочені бюджетні працівники та оборонні витрати. При цьому боргових проблем США секвестр не вирішить.
За оцінками скорочення витрат в рамках секвестру складе 85 млрд дол в 2013 р., а в перспективі 10 років - 1,2 трлн дол Це помітно знизить перспективи зростання економіки США і ринку праці.
Основне зростання витрат бюджету в майбутньому пов'язаний з програмами охорони здоров'я для літніх і незаможних Medicare і Medicaid, в той час як їх програма економії практично не зачіпає.
За прогнозом глави бюджетного комітету Конгресу Дага Елмендорф, секвестр знизить ВВП країни на 0,6%, а число робочих місць скоротиться на 750 тис.
Читайте також: Президент США закликав Конгрес не допустити секвестру бюджету
При цьому раніше в Fitch заявили про готовність переглянути і знизити рейтинг США, в тому випадку якщо американським законодавцям не вдасться запобігти різке скорочення витрат бюджету.
Проблема скорочення витрат бюджету є частиною глобальнішої проблеми "фіскального обриву" в США - одночасного скорочення витрат і підвищення податків. На початку січня 2013 р. компромісом Адміністрації Президента-демократа Обами і республіканців в конгресі "фіскальний обрив" був тимчасово відкладений до початку березня.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що автоматично не знижуватиме рейтинг США, якщо американські законодавці не уникнуть різкого скорочення витрат бюджету. Експерти агентства зазначали, що автоматичне набуття чинності секвестру бюджетних витрат не приведе до негативних наслідків для рейтингу США. У відмінності від Fitch їх колеги з Moody's Investors Service раніше не виключали пониження кредитного рейтингу США. Для того, щоб аналітики змінили "негативний" прогноз по рейтингу США на "стабільний", законодавці повинні добитися низхідної динаміки дефіциту бюджету США в довгостроковій перспективі.
Читайте також: До кінця зими США повинні розібратися з стелею держборгу, щоб уникнути краху економіки
Нагадаємо, що нинішні фінансові проблеми належить вирішувати вже новому міністрові фінансів - ним став Джейкоб Лью, який замінив на цій посаді Тімоті Гайтнера. До недавнього часу Лью очолював Адміністрацію Президента США Барака Обами. При іншому Президентові-демократові, Біллі Клінтоні, чиновник керував адміністративно-бюджетним управлінням Білого дому.