Міллер: "Газпром" не буде знижувати для України ні ціну на газ, ані обсяги його поставок (відео)

Глава правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер в ході сьогоднішнього дев'ятого засідання українсько-російської комісії з питань економічного співробітництва заявив, що на сьогоднішній день мова про зниження обсягів поставок російського газу в Україну не йде, передає кореспондент РБК-Україна.

Глава правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер в ході сьогоднішнього дев'ятого засідання українсько-російської комісії з питань економічного співробітництва заявив, що на сьогоднішній день мова про зниження обсягів поставок російського газу в Україну не йде, передає кореспондент РБК-Україна.

Також за словам Міллера, "Газпром" не бачить підстав для перегляду ціни на газ. "Ми не бачимо підстав для перегляду ціни на газ для України. Ціна для України на газ абсолютно нормальна, вона ринкова і вона нижче ніж для багатьох інших країн", - сказав глава "Газпрому".

Крім того, він зазначив, що на сьогоднішніх переговорах прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва і українського прем'єра Миколи Азарова питання про перегляд ціни на газ не піднімалося.

Не піднімалося воно і під час зустрічі Медведєва з Януковичем. Віктор Янукович під час зустрічі сказав, що хотів би серйозно поговорити з Дмитром Медведєвим на тему газу, однак у відповідь ніякої конкретики не отримав. "У мене за останній час було теж багато контактів на різних рівнях, і всі вони свідчать про те, що простого економічного майбутнього у нас зараз немає. Нам доведеться приймати рішення, можливо, іноді жорсткі, надзвичайні рішення, для того щоб підтримувати наші економіки", - сказав Медведєв.

Раніше сьогодні джерело в керівництві "Газпрому" сказав, що навряд чи Україна та Росія погодили заявку на закупівлю в 2013 р. 27 млрд куб. м. газу. Це було відповіддю на ранкову заяву міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка про те, що російський холдинг погодив з Україною заявку на закупівлю російського газу на 2013 р.

Також за словами Бойко, Україна з наступного року буде закуповувати в Росії, можливо, навіть менше 27 млрд куб. м газу в рік.
Зазначимо, за даними Міненерговугілля, Україна в січні-травні 2012 р. в порівнянні з аналогічним періодом 2011 р. знизити імпорт газу на 48,8% - до 12 млрд 814,8 млн куб. м. У травні імпорт газу в Україну знизився на 37,9% - до 2 млрд 168,1 тис. куб. м.

Напередодні Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (Міненерговугілля) прийняло за основу проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 р. Згідно з оновленим проектом стратегії, фактичні обсяги видобутку традиційного газу до 2030 р. можуть скласти від 15 до 24 млрд. куб. м. Чинна стратегія припускає, що ця цифра до 2030 р. може скласти до 26 - 30,1 млрд куб м.

Також в проекті документа допускається, що при песимістичному сценарії буде зниження транзиту газу до країн євросоюзу до 15-25 млрд куб м в рік.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив баланс газу на 2012 р. з імпортом "Нафтогаз України" на рівні 27 млрд куб. м. Тим часом, в "Газпромі" очікують, що "Нафтогаз" викупить 40 млрд куб. м газу і запевняють, що це передбачено контрактними зобов'язаннями української сторони перед "Газпромом".

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Зазначимо, що ціна газу для України в II кварталі 2012 р. складає 425 дол./тис. куб. м проти 416 дол в I кварталі 2012 р. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути, або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу. Однак, "Газпром" не виключає судових розглядів з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

У 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному виразі імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся