ua en ru

Азаров: LNG-термінал дозволить до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу в рік

Автор: RBC.UA
Проект будівництва LNG-терміналу дозволить Україні до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу в рік. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Проект будівництва LNG-терміналу дозволить Україні до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу в рік. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє його офіційний сайт.

Зараз почалася активна підготовка до реалізації проекту з будівництва поблизу Одеси морського комплексу з прийому зрідженого природного газу - LNG-терміналу. За словами прем'єра, після завершення першої черги - до кінця 2014 року - Україна зможе отримувати зріджений газ в об'ємах до 2 млрд куб. м в рік з доведенням через рік цього показника до 5 млрд куб. м, а через три роки - до 10 млрд куб. м.

Раніше повідомлялося, що будівництво терміналу з перевалки зрідженого газу в Україні коштує 846 млн євро.

Нагадаємо, в лютому іспанська компанія Socoin завершила розробку ТЕО будівництва "LNG-терміналу" в Україні.

Раніше уряд планував завершити першу чергу будівництва і пропустити перші кубометри газу через термінал до кінця 2013 р. Середній термін окупності таких проектів становить від 7 до 15 років.

Будівництво LNG-терміналу належить до пріоритетних національних проектів. У минулому році уряд прийняв рішення про передачу прав на реалізацію робіт зі спорудження морського терміналу з прийому скрапленого природного газу LNG-терміналу від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу.

Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Крім того, за словами голови Каськіва, скраплений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. "На український термінал скрапленого газу газ може поставлятися або з Каспійського регіону, або з будь-якої точки світу, але через Босфорську протоку... Є ще один екзотичний варіант, на даний момент він нами серйозно вивчається, це можливість поставок газу з турецького узбережжя, де можливо також буде побудований термінал скрапленого газу. Це все варіанти. Тому інтриги особливої немає. Але ми не замикаємося на якомусь з цих рішень... А звичайна і логічна це першочергове орієнтація на Каспійський регіон", - сказав Каськів.