Apple, Google, Facebook і Amazon посилять конкуренцію у 2013 році

У 2013 році конкуренція між американськими компаніями Apple, Google, Facebook і Amazon набуде нової форми. Корпорації будуть боротися за "чужі території", впевнені аналітики. Основними полями битв стануть ринки "заліза" та програмного забезпечення (ПЗ).

У 2013 році конкуренція між американськими компаніями Apple, Google, Facebook і Amazon набуде нової форми. Корпорації будуть боротися за "чужі території", впевнені аналітики. Основними полями битв стануть ринки "заліза" та програмного забезпечення (ПЗ), повідомляє РБК daily.

Читайте також: Популярність планшетів від Google сприяла рекордному падінню акцій Apple

Google і Amazon, які до цього здебільшого займалися розробкою ПЗ, наступного року приділятимуть більше уваги виробництву власних гаджетів. Своєю чергою, Apple, щоб підвищити лояльність клієнтів, буде активніше вкладатися в поліпшення власного ПЗ.

"Всі вони намагаються проникнути на ринки один одного. Це схоже на захоплення території", - цитує The Wall Street Journal аналітика Opus Research Грега Стерлінга. Компанії хочуть надавати універсальні послуги, які охопили б максимум потреб сучасного споживача, зазначає аналітик.

Читайте також: Apple вперше за 17 років виплатить дивіденди акціонерам у розмірі 2,5 млрд дол

Повідомляється, що найважче в наступному році доведеться компанії Тіма Кука (на фото). Apple вже поступилася лідерством за обсягами продажів південнокорейській Samsung. На ринку смартфонів частка американської компанії впала до 15%, під загрозою опинилося й лідерство на ринку планшетників. Щоб зберегти позиції на ринку "таблеток", Apple випустила цьогоріч бюджетний iPad mini з меншою діагоналлю екрана. Її програма з диверсифікації виробництва включає в себе освоєння телевізійного ринку - спільно з кабельними телеканалами Apple займеться виробництвом власного телевізійного обладнання.

Крім того, Apple доведеться серйозно попрацювати над недоліками у власному ПЗ, пам'ятаючи про невдачу з розробкою власного картографічного сервісу. Зараз для користувачів Apple знову доступні карти Google, які, за оцінками експертів, виявилися навіть більш вдалими, ніж для продуктів на базі Android. Apple також продовжить покращувати пошуковик Siri, який реагує на голосові запити (за розвиток цього продукту відповідає Вільям Стезіор, якого в цьому році переманили з Amazon).

Читайте також: Google активно відвойовує в Microsoft ринок програмного забезпечення для бізнесу

Google, своєю чергою, активно включиться до боротьби на ринку гаджетів. Компанія придбала мобільний підрозділ Motorola, у якого є безліч чинних патентів на виробництво мобільних технологій. Випуск власного смартфона вже не за горами. При цьому, за прогнозами аналітиків, гаджет Google складе суттєву конкуренцію Apple і Samsung за рахунок використання власного ПЗ.

Компанія Сергія Бріна і Ларрі Пейджа продовжить розвивати свою соціальну мережу Google+, яка наразі досить безуспішно намагається конкурувати із Facebook і Twitter. Крім того, Google розширить співпрацю з ритейлерами, які зацікавлені у просуванні своїх товарів через пошуковик компанії. А це вже вдарить по Amazon, яка працює в тому ж напрямку.

Читайте також: Apple і HTC уклали десятилітню ліцензійну угоду

Що стосується Facebook, то компанія направить зусилля на розвиток мобільного бізнесу: вона активно працює над поліпшенням мобільних додатків, а також супутніх рекламних продуктів. Крім того, корпорація, за даними WSJ, не залишила спроби у створенні власного смартфона спільно з HTC, незважаючи на те що раніше глава компанії Марк Цукерберг назвав це "неправильною стратегією".

Соцмережа також поліпшить пошукову систему, буде далі розвивати онлайн-торгівлю і розширювати партнерство з ритейлерами, яким припала до смаку нова кнопка "Хочу". Крім іншого, Facеbook запустила сервіс, який дозволяє користувачам відправляти один одному подарунки та подарункові сертифікати на покупки за гроші, що ставить під загрозу бізнес Amazon.

Читайте також: Інтернет-магазин Amazon має намір розширити присутність у Франції і створити 2,5 тис. робочих місць

І нарешті, Amazon, у якої вже є в лінійці продуктів планшетник Kindle, у 2013 році почне масове виробництво власного смартфона, перші тести якого вже проходять в Азії. При цьому сам гаджет, швидше за все, буде дуже дешевим і низькоприбутковим - основну частину коштів компанія буде збирати за рахунок реалізації через нього електронних книг, програм та ігор.

Крім того, компанія Джефрі Безоса спростить процедуру онлайн-покупок і продовжить експериментувати з новими сервісами з просування товарів через Інтернет.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Apple, Google
On Top