ua en ru

Альєр: Місія МВФ відвідає Україну з 26 жовтня по 2 листопада 2012 р

Автор: RBC.UA
Технічна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відвідає Україну з 26 жовтня по 2 листопада. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр. Мета - обговорення урядової програми реформування фінансового сектора.

Технічна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відвідає Україну з 26 жовтня по 2 листопада. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, передає прес-служба представництва.

Читайте також: ВР прийняла поправки до угоди МВФ, збільшивши квоту України на 683 млн СДР

"У контексті співробітництва з Національним банком України, що триває, в період з 26 жовтня по 2 листопада Київ відвідає технічна місія експертів МВФ, яка має на меті обговорення урядової програми реформування фінансового сектора, у тому числі заходів, які вживає влада для вирішення проблеми необслуговуваних позик, створення більш сприятливих умов для банківського кредитування, а також пріоритетних напрямків реформ на 2013 р. ", - сказав Альєр.

Як повідомлялося сьогодні, перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський заявив, що Україна відновить переговори з МВФ після закінчення виборчої кампанії. За його словами, питання щодо залучення нових кредитів МВФ поки не стоїть.

Вчора по закінченні переговорів глави НБУ Сергія Арбузова та міністра фінансів Юрія Колобова з представниками міжнародних фінансових організацій стало відомо, що місія МВФ може прибути в Україну вже до кінця року. Обговорюватися буде можливість продовження програми stand-by.

Читайте також: Україні необхідне підвищення тарифів на газ, - експерти МВФ

Напередодні Арбузов під час робочої поїздки в Токіо заявив, що програма співпраці з МВФ може бути продовжена відразу після парламентських виборів, якщо буде досягнута згода. Він також зазначив, що після переговорів з українськими чиновниками у США МВФ вирішив надіслати технічну місію для обговорення кредиту.

Раніше Колобов заявив, що МВФ пом'якшив свою позицію щодо підвищення тарифів на газ в Україні. "Думаю, що коли місія МВФ прибуде до Києва, ми продовжимо ці питання обговорювати і домагатися можливості співвіднести питання підвищення тарифів з процесами, які йдуть у нас зараз, реформування енергетичної галузі в перспективі до п'яти років. До того часу, коли ми вже зможемо власним видобутком закривати споживання населенням газу", - зазначав міністр фінансів.

На даний час Україна та МВФ досі не завершили другий перегляд програми співробітництва.

Читайте також: Збільшення тарифів на газ в Україні на 20% забезпечить зростання ВВП майже на 0,3%, - експерти МВФ

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначав, що Україна виконує всі свої зобов'язання в рамках програми співпраці з МВФ. Також глава уряду заявив, що Україна веде переговори з МВФ про перегляд умов щодо підвищення тарифів для населення.

У НБУ також заявляли, що Україна має відновити співпрацю з МВФ за програмою кредитування. Голова Ради НБУ Ігор Прасолов на початку вересня зазначав, що зараз Україні не потрібна валюта МВФ, але "ми не можемо прогнозувати подальшу ситуацію на світових ринках. Ми про всяк випадок повинні мати можливість звернутися за грошима до МВФ". "Це найдешевші гроші, які ми можемо знайти", - наголосив Прасолов.

Технічна місія МВФ працювала в Києві з 29 серпня по 5 вересня 2012 р. Питання кредитування України коштами МВФ, як запевняв Азаров, не піднімалося. За його словами, про виділення кредитів у рамках програми stand-by буде думати рада директорів МВФ.

Читайте також: МВФ визнав проект держбюджету-2013 реалістичним, - Колобов

Востаннє місія МВФ відвідувала Київ 21-28 травня ц.р. Тоді глава місії Кріс Джарвіс рекомендував уряду України підвищити тарифи на опалення і газ для населення. Він нагадав, що це є однією з основних перешкод до отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ. Крім того, за його словами, Україні необхідно істотне зовнішнє фінансування.

Зазначимо, автори чергової доповіді МВФ закликали Україну підвищити споживчі ціни на газ. Як зазначають у своїй доповіді експерти міжнародної організації, подібний крок відкриє Києву можливість відновити переговори про отримання кредитної допомоги.

Читайте також: МВФ дасть Україні грошей у разі критичної ситуації в економіці, - джерело

Нагадаємо, в липні ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна у 2013 р. сподівається отримати новий пакет допомоги від МВФ в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. Також Президент заявляв, що Україні дуже потрібні кредити від МВФ. В той же час вищі державні чиновники, в тому числі прем'єр-міністр Азаров і віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко неодноразово заявляли, що, навіть якщо Україні не вдасться домовитися з МВФ про відновлення співпраці, країна у 2012 р. впорається і без кредиту МВФ.

На початку жовтня МВФ поліпшив прогноз інфляції в Україні у 2012 р. до 6%. Прогноз на 2013 р. не змінився - 5,9%. Крім того, прогноз росту ВВП України у 2012 р. збережено на рівні 3%. Також МВФ поліпшив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу України у 2012 р. до 5,6% ВВП з 5,9%. Прогноз на 2013 р. погіршений до 6,6% ВВП з 5,2%.

Читайте також: Негативний ефект від підвищення цін на газ в Україні можна мінімізувати адресною соцдопомогою, - експерти МВФ

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол. під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол. рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол. кожен у рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол. через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (набула чинності з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. складає 3,72 млрд дол.

2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол. обслуговування за першим траншем stand-by.

За словами Азарова, 1 млрд дол. Україна мала намір виплатити МВФ у вересні. Раніше Азаров заявляв, що якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна матиме право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася у 2008 р.