Азаров обіцяє виплатити МВФ у вересні 1 млрд дол

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна у вересні 2012 р. має намір виплатити Міжнародному валютному фонду 1 млрд дол. Про це він сказав у ході інтерв'ю українським телеканалам. "Зараз у вересні будемо ще 1 млрд (виплачувати)", - сказав Азаров.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна у вересні 2012 р. має намір виплатити Міжнародному валютному фонду 1 млрд дол. Про це він сказав у ході інтерв'ю українським телеканалам. "Зараз у вересні будемо ще 1 млрд (виплачувати)", - сказав Азаров.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський раніше заявив, що місія МВФ відвідає Україну у вересні.

Востаннє місія МВФ відвідувала Київ 21-28 травня ц.р. Тоді глава місії Кріс Джарвіс рекомендував уряду України підвищити тарифи на опалення і газ для населення. Він нагадав, що це є одним з основних перешкод до отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ. Крім того, за його словами, Україні необхідне істотне зовнішнє фінансування.

Зазначимо, автори чергової доповіді МВФ закликали Україну підвищити споживчі ціни на газ. Як відзначають в своїй доповіді експерти міжнародної організації, такий крок відкриє Києву можливість відновити переговори про отримання кредитної допомоги.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський раніше заявив, що програма співпраці України з МВФ буде продовжена в 2013 р. У той же час міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк заявив, що в Україні не будуть підвищувати тарифи на опалення для населення в поточному році

У свою чергу Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна в 2013 р. сподівається отримати новий пакет допомоги від МВФ в рамках програми stand by загальним обсягом 15,5 млрд дол.. Також Президент заявляв, що Україні дуже потрібні кредити від МВФ. У той же час вищі державні чиновники, у тому числі прем'єр Микола Азаров і віце-прем'єр Сергій Тігіпко, неодноразово заявляли, що навіть якщо Україна не вдасться домовитися з МВФ про відновлення співпраці, країна в 2012 р. впорається і без кредиту МВФ.
На думку віце-президента Світового банку Філіпа Ле Уеру, Україна не так гостро потребує грошей МВФ, тому неотримання нового траншу не критично.

В кінці грудня 2011 р. голова НБУ Сергій Арбузов говорив про те, що для Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці України отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняв 22 грудня 2010 р.

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) та підвищення тарифів на газ.

2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях України хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу держоблігацій. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся