ua en ru

"Нафтогаз" у травні закупив у "Газпрому" близько 350 млн куб. м газу

Автор: RBC.UA
У травні 2013 р. "Нафтогаз" закупив у "Газпрому" 350 млн куб. м газу. Про це сьогодні повідомив журналістам міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

У травні 2013 р. "Нафтогаз" закупив у "Газпрому" 350 млн куб. м газу. Про це сьогодні повідомив журналістам міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"У травні (було закуплено) приблизно 320-350 млн кубометрів", - сказав Ставицький.

За його словами, газ купували за ціною 403-405 дол. за 1 тис. куб. м.

Він додав, що у червні "Нафтогаз" планує купити приблизно таку ж кількість газу. "350 млн кубометрів газу закупимо у червні у "Газпрому". Це вже заявлений об'єм", - зазначив міністр.

Читайте також: Україна в травні збільшила імпорт газу з Польщі на 21%

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що в травні 2013 р. з боку Польщі в газотранспортну систему України надійшло 129 млн куб. м природного газу, що на 21% або 27 млн куб. м більше показників квітня місяця поточного року. З Угорщини, за оперативними даними, з початку червня, орієнтовно було транспортовано 37,8 млн куб. м.

З листопада 2012 р. по 1 червня 2013 р. загальний об'єм надходження природного газу з Польщі і Угорщини орієнтовно склав 420 млн куб. м.

Реверсні поставки газу до України почалися 1 листопада 2012 р. Основним постачальником газу із Західної Європи для України є німецька RWE.

Зазначимо, що основним імпортером газу для України є Росія. У РФ в 2012 р. було куплено 32,87 млрд куб. м на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. Україна планує в 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м.

Читайте також: Газ для України в травні подешевшав до 405,7 дол. за тисячу кубометрів

РФ і Україна вже більше року безрезультатно обговорюють можливість коректування газових контрактів, підписаних у 2009 р. Після зміни політичного керівництва Україна почала заявляти про кабальність і невигідність цих контрактів.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно з "Харківськими угодами", Україні надається знижка у 100 дол./тис. куб. м.

Читайте також: Україна у травні понизила транзит газу до країн Західної Європи майже на 5%

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому побережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.