ПАТ "Донецьксталь - металургійний завод" завершило комплексну міжнародну реструктуризацію боргу на суму 820 млн дол., що охоплює всіх її фінансових кредиторів, у тому числі міжнародні банки, українські банки і власників облігацій.
ПАТ "Донецьксталь - металургійний завод" завершило комплексну міжнародну реструктуризацію боргу на суму 820 млн дол., що охоплює всіх її фінансових кредиторів, у тому числі міжнародні банки, українські банки і власників облігацій, повідомляється прес-релізі компанії.
Українська корпорація завершила таку комплексну міжнародну реструктуризацію боргу в перший раз. "Завершення процесу реструктуризації посилює конкурентні позиції компанії і створює стійкий фінансовий фундамент, що дозволяє їй зосередитися на своїх стратегічних цілях", - йдеться в прес-релізі.
Координаційний комітет по реструктуризації боргу включав в себе SMBC, ING Bank Amsterdam/Україна, Unicredit Bank AG Munich/Україна, BNP Paribas, Raiffesen Bank International AG і "Сітібанк" (Україна). У цілому більше 35 фінансових установ, включаючи кредиторів інших членів групи "Донецьксталь", взяли участь у реструктуризації понад 35 кредитних угод і випусків облігацій при загальній підтримці фінансових, юридичних і технічних радників.
Раніше повідомлялося, що ПАТ "Донецьксталь - метзавод" досягло домовленості про реструктуризацію публічного та приватного боргового портфеля на загальну суму 850 млн дол. - реструктуризація проходила під управлінням інвестиційної компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) і її завершення було заплановане на листопад 2010 р.
Нагадаємо, акціонери "Донецьксталі" 15 листопада 2010 р. на позачергових зборах акціонерів розглядали питання, пов'язані з реструктуризацією боргу, зокрема, внесення змін в діючі кредитні договори, укладення угоди про консолідацію фінансових потоків і договорів забезпеченої гарантії і поручительства.
Варто відзначити, що 7 червня ц.р. Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) ухвалила рішення про внесення змін до рішення №562 від 20 травня 2011 р., відновивши таким чином обіг облігацій ПАО "Донецьксталь"- металургійний завод". За підсумками аналізу, комісія зробила висновок, що даний вид цінних паперів не впливає на корпоративний конфлікт. В той же час, комісія відзначила, що попереднє рішення про припинення обігу акцій компанії на термін до 12 місяців залишається в силі, оскільки воно було прийняте згідно з нормами чинного законодавства.
Нагадаємо, 1 червня стало відомо, що ДКЦПФР встановила 12-місячну заборону на проведення операцій з цінними паперами 12 підприємств, пов'язаних з групою "Донецксталь". За даними джерело в комісії, рішення було ухвалене після звернення народного депутата від Партії регіонів Геннадія Васильева, в якому містилося прохання заборонити всі операції з цінними паперами підприємств, що входять в "Донецксталь", у зв'язку з суперечкою між акціонерами.
Тоді дії ДКЦПФР викликали паніку на українському фондовому ринку.
ЗАТ "Донецьксталь-метзавод" створено на виробничих потужностях Донецького металургійного заводу (ВАТ "ДМЗ) і спеціалізується на виробництві металургійної продукції і торгівлі коксом.
Зазначимо, група "Донецьксталь" (в минулому - "Концерн "Енерго") у вугільному бізнесі представлена шахтоуправлінням "Покровське", збагачувальною фабрикою "Свято-Варваринська" і вугільної компанією "Зарічна" (Росія). У сталевій дивізіон входять "Донецьксталь-метзавод" і Донецький метзавод. Коксохімічні активи групи представляють Ясиновський коксохім, "Макіївкокс" і Макіївський коксохім. Машинобудування об'єднує Донецький електротехнічний завод, Юргінскій машзавод (Росія), T-Machinery as (Чехія) і Esser (Німеччина). Агрохолдинг включає агрофірми "Агротіс" , "Дружба", "Лактіс", виробника морозива "Вінтер", комплекс з переробки агропродукції "Микільський".
Фінпоказники групи не розголошуються. Основним власником вважається Віктор Нусенкіс.