Народні депутати з фракції "Батьківщина" у кількості до 10 осіб заблокували трибуну Верховної Ради України (ВР), передає кореспондент РБК-Україна. За прогнозами депутатів від опозиції, парламент сьогодні працювати не буде.
Народні депутати з фракції "Батьківщина" у кількості до 10 осіб заблокували трибуну Верховної Ради України (ВР), передає кореспондент РБК-Україна. За прогнозами депутатів від опозиції, парламент сьогодні працювати не буде.
Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив, що представники опозиції проігнорували консультації у спікера Верховної Ради Володимира Рибака (на фото).
"Сьогодні вранці у спікера ВР були чергові консультації, однак ми 25 хвилин прочекали представників опозиції, але вони так і не прийшли. Очевидно, вони виробляють загальну концепцію, для чого далі блокувати ВР", - сказав Єфремов.
При цьому він виключив силове розблокування парламенту.
Зазначимо, опозиція блокує трибуну з початку пленарного тижня. Опозиціонери заблокували роботу ВР з метою не допустити позбавлення мандата нардепа від "Батьківщини" Сергія Власенка. Проте ВАСУ вчора, 6 березня, виніс ухвалу про позбавлення депутатських повноважень Власенка.
Як заявив вчора РБК-Україна нардеп Володимир Бондаренко з "Батьківщини", опозиційні депутати готові блокувати трибуну ВР до розпуску парламенту: "Ми блокуватимемо парламент, тому що парламент, який дозволяє фальсифікувати рішення одного зі своїх комітетів, а голова парламенту - абсолютно безпідставно - підписувати сфальсифіковані рішення, не заслуговує, щоб він був в Україні. Його, очевидно, треба розпустити. А для того, щоб його розпустити, його треба заблокувати. Така діяльність парламенту не на користь паросткам демократизації суспільства, не на користь нашому руху в Європу. Вона свідомо відкидає нас в інші структури, в інший бік і так далі".
Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандату
Нагадаємо, вчора ВАСУ задовольнив вимогу спікера парламенту Володимира Рибака позбавити депутатського мандата народного депутата від фракції "Батькивщина" Сергія Власенко. Позавчора суд ухвалив таке ж рішення щодо регіонала Андрія Веревського.
Що стосується парламенту, то його роботу опозиція заблокувала ще позавчора, після того, як провалилися консультації з питання позбавлення Власенка повноважень депутата. Причиною позбавлення Власенка мандату є поєднання депутатської і адвокатської діяльності.
Читайте також: "Батьківщина" має намір блокувати працю парламенту до його розпуску
Опозиція наполягає на тому, що рішення регламентного комітету Ради щодо позбавлення Власенка мандату було ухвалене незаконно, а на главу комітету Володимира Макеєнка планують подати до суду і підключити ГПУ до розслідування. Лідер "Батьківщини" Яценюк вважає, що Макеєнко скоїв кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенка вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним.
Реакції Європи на рішення суду ще немає, проте ще позавчора депутат Європарламенту Ребекка Хармс, присутня на засіданні, заявила, що судовий процес по достроковому позбавленню мандата Власенка є політичним.
Читайте також: Справа Власенка знаходиться виключно в юридичній площині, - МЗС
Стурбованість також висловлювали верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле. Вчора вони закликали українську владу вирішити цю проблему так, щоб не створювалося враження про зловживання судовою системою в політичних цілях. Стурбованість єврочиновників розділяє і Державний департамент США. В той же час МЗС України заявляє, що справа Власенка знаходиться виключно в юридичній площині і не може негативно вплинути на перспективи підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.