ua en ru

"Батьківщина" має намір блокувати роботу парламенту до його розпуску

Автор: RBC.UA
Фракція "Батьківщина" у Верховній Раді має намір блокувати роботу парламенті і надалі для того, щоб звернути увагу громадськості на проблему з позбавленням народного депутата мандата через суд. Про це РБК-Україна заявив народний депутат України Володимир Бондаренко.

Фракція "Батьківщина" у Верховній Раді має намір блокувати роботу парламенті і надалі для того, щоб звернути увагу громадськості на проблему з позбавленням народного депутата мандата через суд. Про це РБК-Україна заявив народний депутат України Володимир Бондаренко.

"Ми будемо блокувати парламент, тому що парламент, який дозволяє фальсифікувати рішення одного зі своїх комітетів, а голова парламенту - абсолютно безпідставно - підписувати сфальсифіковані рішення, не заслуговує, щоб він був в Україні. Його, очевидно, треба розпустити. А для того, щоб його розпустити, його треба заблокувати. Така діяльність парламенту не на користь паросткам демократизації суспільства, не на користь нашого руху до Європи. Вона свідомо відкидає нас у інші структури, в інший бік і так далі ", - зазначив Бондаренко.

Він також заявив, що "всі опозиційні сили діють як одна .... І ми будемо блокувати роботу парламенту вдень, у робочий час, а якщо ПР захоче провести розблокування, то ми готові до цього і вони розуміють, сьогодні дуже добре, що фізично цього не зможуть".

Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандата

Нагадаємо, сьогодні ВАСУ задовольнив вимогу спікера парламенту Володимира Рибака позбавити депутатського мандата народного депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка. Вчора суд прийняв таке ж рішення щодо регіонала Веревського.
Що стосується парламенту, то його роботу опозиція заблокувала ще вчора, після того як провалилися консультації з питання позбавлення Власенко повноважень депутата. Причиною позбавлення Власенко мандата є суміщення депутатської та адвокатської діяльності.

Опозиція наполягає на тому, що це рішення регламентного комітету Ради щодо позбавлення Власенко мандата було прийнято незаконно, а на голову комітету Володимира Макеєнка планують подати до суду і підключити ГПУ до розслідування. Лідер "Батьківщини" Яценюк вважає, що Макеєнко скоїв кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенко вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним.

Зазначимо, що сьогодні після оголошення рішення суду по Власенко, Яценюк заявив, що вже сьогодні буде готове звернення до ЄСПЛ.

Читайте також: В ЄС стурбовані ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів

Реакції Європи на рішення суду ще немає, проте ще вчора Європарламенту Ребекка Хармс, присутня на засіданні, заявила, що судовий процес щодо дострокового позбавлення мандату Власенко є політичним.

Стурбованість також висловлювали Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Вчора вони закликали українську владу вирішити цю проблему таким чином, щоб не складалося враження про зловживання судовою системою в політичних цілях. Також наголошується, що остаточний склад українського парламенту повинен відображати справжню волю виборців. "Закон про вибори народних депутатів встановлює чіткі, п'ятиденні терміни для оскарження результатів виборів у судах. Розгляди, які проходять через місяці після остаточних результатів виборів, свідчать про загострення політичних і правових проблем", - сказано в заяві.