"Атлетіко" робить впевнений крок до фіналу, а "Споринг" і "Атлетік" нічого не вирішили. Огляд півфіналів Ліги Європи (фото)

Пропустивши першими, від "Атлетіка" "Спортінг" зумів вирвати перемогу за 10 хвилин до фінального свистка. А забивши три голи в ворота "Валенсії" після перерви, мадридський "Атлетіко" зробив вагому заявку на вихід у фінал Ліги Європи.

Спортінг - Атлетік 2:1
: Інсуа, 76, Крапель, 80 - Ауртенече, 54
Спортінг: Патрісіу, Ж. Перейра, Полга, Шандао, Інсуа, Каррісу (Карильо, 69), Андре Мартінс (Дієго Рубіо, 78), Схаарс, Ізмайлов, Капель (Перейрінья, 84), ван Волфсвинкел
Атлетік: Іраїсос, Іраола, Экиса, Амореб'єта, Ауртенече, Ітурраспе, Де Маркос, Еррера (Сан Хосе, 74), Сусаета (Ибай Гомес, 84), Муньяин, Льоренте (Токеро, 88)

Переповнений "Жозе Алваладе" погнав лісабонців уперед, і ті майже відразу привітали своїх фанів пострілом у ствір воріт. Еміліано Інсуа дуже непогано приклався до м'яча метрів з 22-х після розіграшу штрафного, й Горка Ірайсос не без труднощів ліквідував цю загрозу. Ще більш небезпечний момент зелено-білі створили на 9-й хвилині, коли багатоходівка на правому фланзі завершилася пострілом забутого у карному майданчику Рікі ван Вольфсвінкеля. Аби забити свій 6-й гол у поточній Лізі, голландському нападнику не вистачило лише кількох сантиметрів.

Натомість у підопічних Марсело Б'єлси попереду майже нічого не виходило. Маркель Сусаета, Андер Еррера намагалися застати Руя Патрісіу зненацька дальніми ударами, але ті спроби виглядали не дуже переконливо. Найближчим до успіху в складі "Атлетика" був Фернандо Льоренте, але після його повітряної атаки м'яч просвистів над поперечиною.

"Спортинг" загалом виглядав впевненіше. Можливо, його вилазкам і не вистачало гостроти, зате хлопцям Са Пінту до перерви вдалося виграти боротьбу за центр поля, позбавивши опонентів можливості демонструвати притаманний їм швидкісний та комбінаційний футбол. І тим більш несподіваним для португальців вийшов початок другого тайму.

Штрафний удар у виконанні Сусаету начебто й не виглядав небезпечним, проте підступний рикошет від захисника дозволив Хону Ауртенече вивалитися на воротаря й у дотик спрямувати м'яч у нижній кут. Руй Патрісіу був безсилий допомогти партнерам.

Минуло кілька хвилин, перш ніж лісабонці прийшли до тями, й за цей час "Атлетик" ледве не подвоїв свою перевагу. Черговий стандарт від Сусаети спричинив паніку в карному майданчику, і Фернандо Амореб'єті розстрілював ворота майже без перешкод. Утім, Фортуна в цьому епізоді стала на бік команди Са Пінту - стійка.

У середині другої половини зустрічі "Спортинг" нарешті намацав свою гру, й відразу у володіннях Ірайсоса стало жарко. І якщо ван Вольфсвінкель, відгукнувшись на навіс Марата Ізмайлова, свій шанс змарнував, то Інсуа, підключившись на 76-й хвилині до атаки, усе зробив ідеально. Його удар головою був зовсім не сильним, проте надзвичайно влучним.

Але нічиєї португальцям було замало. Відчувши "смак крові" вони продовжили тиснути на захисні порядки "Атлетика" й були нагороджені за настійливість. Свою гармату на 80-й хвилині зарядив Дієго Капель, пострілом з-за меж карного майданчика ледве не порвавши сітку за спиною Ірайсоса.

Атлетіко - Валенсія 4:2
: Фалькао, 18, 78, Міранда, 49, Адріан, 54 - Жонас, 45+3, Рікарду Кошта, 90+4
Атлетіко: Куртуа, Хуанфран, Міранда, Альваро Домінгес, Луіс Філіпе, Маріо Суарес, Габі, Арда Туран (Тьягу, 81), Дієго (Переа, 88), Адріан (Сальвіо, 90), Фалькао
Валенсія: Дієго Алвес, Рікарду Кошта, Рамі, Віктор Руїс, Матьє, Фегули (Каналес, 72), Мехмет Топал, Коста, Хорді Альба (Пьятті, 72), Жонас, Солдадо

Першими ситуацію на полі загострили футболісти господарів - на четвертій хвилині Арда Туран, перебуваючи у штрафному майданчику, відкотив м'яч назад під удар Дієго, який мав усі шанси переграти Дієго Алвеса. Проте в дуелі двох бразильців переможцем вийшов страж воріт "кажанів". А ще через кілька хвилин випад активних "матрацників" ударом в руки воротарю завершив Адріан.

Територіальну й ігрову перевагу "Атлетико" нерідко втілював в різноманітні атаки, а ось "Валенсія", чия оборона припустилася кілько грубих помилок в останній грі з "Еспаньолом" (0:4), всю першу половину тайму перебувала в тіні, занадто пасуючи перед гравцями суперників.

Тому взяття воріт Алвеса на 18-й хвилині виглядало цілком закономірним. Величезна заслуга в забитому м'ячі належала Арде Турану. Хав збірної Туреччини увірвався в штрафний правим флангом, розібрався з одним захисником і зумів видряпати м'яч у другого. Далі була м'яка навісна передача від лицьової, і неприкритий Фалькао, який провів половину голів команди в Примері, головою забив свій дев'ятий м'яч у турнірі.

Пропущений м'яч трохи струснув гравців господарів, які почали активніше переходити середину поля і просуватися до володінь Тібо Куртуа, але до небезпечних моментів біля воріт бельгійця справа довго не доходила. Хіба що після подачі від кутового прапорця одного разу небезпечно атакував головою найкращий снайпер "Валенсії" Аділь Рамі.

Кінцівка першої половини пройшла в середньому темпі, і трибунам "Вісенте Кальдерон" в основному доводилося задовольнятися спогляданням позиційної боротьби. Проте на останніх хвилинах події прийняли несподіваний поворот. Спершу активний півзахисник валенсійців Жонас запустив м'яч над поперечиною після сольного проходу. А на третій доданій хвилині рахунок несподівано зрівнявся. Після подачі Рікарду Кошти з кутового Рамі скинув м'яч на дальню штангу, а Жонас при потуранні захисників спокійно пробив по порожніх воротах - 1:1.

Із того, що сталося, команда Дієго Симеоне зробила правильні висновки, і вже в дебюті другого відрізка відповіла супернику двома голами. На 49-й хвилині після навісу Дієго м'яч знайшов голову Міранди, який, вислизнувши від Рамі, вивів мадридців уперед. А незабаром непоганий момент не використав Адріан, який, втім, моментально реабілітувався. Мехмет Топал припустився грубої помилки в центральній зоні, подарувавши м'яч Адріану. Найкращий бомбардир останнього молодіжного ЄВРО минув опікуна, увірвався в штрафну і низом покотив м'яч у дальній кут - 3:1.

"Валенсія" організувала біля воріт мадридців кілька небезпечних "стандартів", змусивши понервувати молодого Куртуа. Однак, на щастя для Симеоне і компанії, для господарів все закінчилося добре. У свою чергу вигідний шанс збільшити розрив втратив Туран, що завершував одну з атак добиванням з гострого кута - Алвес цього разу партнерів виручив. Потім кіпер "Валенсії" в ефектному кидку відбив постріл Дієго зі штрафного в обвід стінки.

А на 79-й хвилині футбольний шедевр створив Фалькао, який забив свій 10-й гол у турнірі і потіснив Клас-Яна Хунтелара на першому рядку списку кращих бомбардирів. Невідпорним ударом з лінії штрафного колумбієць відправив м'яч у сітку рикошетом від поперечини. Положення "Валенсії" стало вкрай складним, однак на четвертій компенсованій хвилині його трохи полегшив Рікарду Кошта, який вразив ціль потужним ударом з "другого поверху".

Тепер футболістам "Валенсії" доведеться дуже постаратися, щоб на рідний "Местальї" відіграти гандикап у два м'ячі. "Атлетико" ж має відмінний шанс вийти у фінал Ліги Європи вдруге за три роки.

Використані матеріали УЄФА.

Нагадаємо, що раніше відбулися півфінали Ліги Чемпіонів, в яких "Баварія" обіграла "Реал", а "Челсі" переміг "Барселону".