Автор:
RBC.UA
Видатний британський фізик Стівен Хокінг, відомий широкій публіці завдяки своїм дослідженням в галузі чорних дірок, був екстрено госпіталізований у зв'язку з різким погіршенням здоров'я.
Видатний британський фізик Стівен Хокінг, відомий широкій публіці завдяки своїм дослідженням в галузі чорних дірок, був екстрено госпіталізований у зв'язку з різким погіршенням здоров'я.
Як повідомили представники Кембриджського університету, де працює вчений, впродовж декількох тижнів С.Хокінг боровся з інфекційним захворюванням і в даний час проходить лікування в Едденбрукському госпіталі Кембриджа, передає Associated Press.
67-річний Стівен Хокінг відомий як фахівець в галузі космології і квантової гравітації, а також як популяризатор науки. Він вважається одним із найбільш впливових фізиків-теоретиків нашого часу. У числі відкриттів С.Хокінга - теоретичний прогноз того, що чорні дірки повинні випускати випромінювання.
Науково-популярні книги С.Хокінга "Коротка історія часу" і "Світ у горіховій шкаралупі" стали бестселерами, в них учений розповідає про перспективи "теорії великого об'єднання", яка покликана вирішити протиріччя між ейнштейнівською теорією відносності і квантовою механікою.
С.Хокінг веде свої дослідження, не дивлячись на важку хворобу. Вже довгі роки учений страждає від хвороби рухових нейронів і практично повністю паралізований, а для спілкування вимушений використовувати синтезатор мови. Лікарі ще в 1960-х рр. передрікали, що він не проживе і 10 років. Проте С.Хокінг не тільки добився видатних наукових досягнень, але і став батьком трьох дітей.