ua en ru

Злочевський: Проблеми Кадастру викидів парникових газів вирішені

Автор: RBC.UA
У м. Бонн (Німеччина) 11 жовтня відбулася перша частина засідання комітету з дотримання Кіотського протоколу конвенції про зміну клімату. Комітет заслухав звіт України про ведення кадастру викидів парникових газів в 2008-2009 рр.., повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

У м. Бонн (Німеччина) 11 жовтня відбулася перша частина засідання комітету з дотримання Кіотського протоколу конвенції про зміну клімату. Комітет заслухав звіт України про ведення кадастру викидів парникових газів в 2008-2009 рр.., повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Виступаючи перед комітетом, міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський зазначив, що проблемні питання, пов'язані з веденням Кадастру викидів парникових газів в 2008-2009 рр.., на сьогоднішній день вирішені. "У 2010 році в Україні відбулися значні політичні зміни, які поклали старт реформам у всіх сферах життя, у тому числі і в системі захисту навколишнього середовища", - зазначив Микола Злочевський. Також він підкреслив, що нинішній уряд забезпечив прийняття стратегії екологічної політики України до 2030 р., і успішно реалізує програму очищення України від небезпечних відходів. "Позитивне рішення комітету щодо дотримання дозволить продовжити реалізацію екологічних реформ, успішно впроваджувати сучасні енергоефективні технології. За цим процесом зараз уважно стежать всі українці - від Президента до звичайних мешканців міст і сіл", - підкреслив Микола Злочевський.

Друга частина засідання комітету з дотримання Кіотського протоколу конвенції про зміну клімату в м. Бонн відбудеться 12 жовтня в закритому режимі. Буде прийнято рішення щодо відповідності вимогам конвенції ведення в Україну кадастру викидів парникових газів в 2008-2009 роках.

19 вересня повідомлялося, що Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський погодив з Організацією з розробки нових енергетичних та промислових технологій (НЕДО, Японія) проекти, що в перспективі будуть реалізовуватися в рамках Кіотського протоколу.

У середині вересня Президент України Віктор Янукович попередив прем'єр-міністра України Миколи Азарова та першого віце-прем'єра, міністра економічного розвитку Андрія Клюєва про можливі звільнення в разі невиконання Україною міжнародних зобов'язань за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та за Кіотським протоколом до даної програми.

13 вересня повідомлялося про рішення Кабінету міністрів продати 6 млн 712,113 тис. тонн еквівалента CO2.

Зазначимо, за словами прем'єр-міністра Азарова, в Україні в 2011 р. за кошти в рамках Кіотського протоколу буде відремонтовано 3000 шкільних котелень. Крім того в Криму в 2011-2015 рр.. планується реконструювати 99 шкіл на суму 270 млн грн.

30 серпня повідомляли, що в Україні може бути тимчасово припинена можливість торгівлі квотами на викид парникових газів і реалізації проектів спільного впровадження. Комітет з виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату попередньо визнав, що Національний кадастр антропогенних викидів України не відповідає міжнародним вимогам.

Якщо комітет прийме остаточне рішення, що Національний кадастр не відповідає міжнародним вимогам, то серед можливих варіантів розвитку подій буде зупинка українського реєстру на більш тривалий термін, що, в свою чергу, спричинить неможливість торгівлі квотами та реалізації проектів спільного впровадження.

Зазначимо, перевищувати 100% квоти, встановленої відносно базового 1990 р., - 920 млн ОВК - Україні заборонено. За даними Національного електронного реєстру антропогенних викидів та абсорбції парникових газів, в країні введено в обіг 460,4 млн ОВК від обсягу всієї квоти. Резерв на весь період дії Кіотського протоколу становить 2,14 млрд ОВК. З них Україна перерахувала на рахунки інших країн 71,9 млн одиниць.

У березні 2009 р. Україна продала 30 млн одиниць встановленої кількості (1 ОВК відповідає 1 т СО2) Японії, потім ще 3 млн ОВК Іспанії за ціною 10 євро за одиницю. Про намір придбати ще 150 млн ОВК заявляли Нова Зеландія та Швейцарія.

Вуглецеві одиниці - частина національної квоти країни на викид парникових газів, які можуть передаватися між країнами в рамках механізму торгівлі квотами. ERU - одиниця, дорівнює одній метричній тонні еквівалента діоксиду вуглецю (СО2).

На даний момент, резерв на період дії зобов'язань Україною становить 1 млрд 852 млн 385,130 тис. т еквівалента СО2.
Україна ратифікувала Кіотський протокол в лютому 2004 року і отримала можливість реалізувати невикористані нею квоти по викидах газів на суму до 2,5 млрд дол..