Google звинуватили в наклепі: Позивач - дружина екс-президента Німеччини
Дружина колишнього Президента Німеччини Крістіана Вульфа подала до суду на компанію Google, звинувачуючи останню в поширенні неправдивої інформації, що ганьбить її честь і гідність.
Читайте також: Google представила планшетник Nexus 7 (фото, відео)
Вульф виявила, користуючись пошуковиком американської компанії, що при наборі її імені латиницею функція автозаповнення пошукової фрази пропонує об'єднати ім'я Bettina Wulff зі словом "prostitute", "escort" або "red light district". У позові Вульф стверджує, що ніколи не займалася проституцією і не має відношення до району червоних ліхтарів.
У той же час Google заявляє, що функція автогенерації запиту працює автономно і лише виводить в якості підказки ті слова, що найчастіше пишуть інші користувачі в тому ж запиті.
Читайте також: Google купить туристичний гід Frommer's за 25 млн дол
Вульф заявила під присягою, що не займалася ні проституцією, ні ескорт-послугами до її заміжжя. Тим часом, подібні чутки періодично спливали в німецькій пресі та Інтернеті.
Так, німецький тижневик Der Spiegel раніше зазначав, що Вульф два роки провела в судах, переслідуючи ЗМІ, які стверджували, що раніше вона займалася ескортом. "Її адвокати вже домоглися спростувань 34 публікацій, в тому числі й передач на телебаченні", - йдеться в статті.
Читайте також: Google запускає сайт з порятунку вимираючих мов
За інформацією видання Suddeutsche Zeitung, звинувачення в наклепі проти Google було подано наприкінці минулого тижня.
Прес-секретар Google Nothern Europe Кай Обербека зауважив, що функція автозаповнення запиту "генерується алгоритмічно" і "містить найбільш популярні запити з тієї ж тематики". "Все, що видав пошуковий механізм, раніше було введено самими користувачами", - заявили в Google.
Нагадаємо, в березні 2012 року Google було зобов'язано судом відключити функцію автозаповнення запитів у Японії після того, як проти компанії було подано заяву від жителя країни, чиє ім'я компанія асоціювала зі злочином, якого той не скоював. Позивач тоді стверджував, що з вини компанії позбувся роботи і не може влаштуватися на нову.
Також у травні ц.р. повідомлялося, що Google загрожує штраф до 3,8 млрд дол. за порушення антимонопольного законодавства ЄС.
Читайте також: Google представив тривимірні карти міст
Як повідомлялося, чистий прибуток Google в I півріччі 2012 р. виріс на третину, склавши 5,675 млрд дол. Це на 31,9% більше, ніж було зафіксовано за підсумками I півріччя 2011 р. (4,304 млрд дол.).
Google - американська веб-корпорація, якій належить однойменна пошукова система. У березні інтернет-гігант оголосив, що має намір оновити свій пошуковик з метою виправлення недоліків сучасних технологій і збереження домінуючого становища на ринку. Протягом наступних кількох місяців пошукова система Google почне виводити на верх сторінки більше фактів і прямих відповідей на запити користувачів. Ці зміни стануть одними з найбільших в історії компанії і можуть вплинути на мільйони веб-сайтів, які покладаються на Google, що сортує сторінки для користувачів. У той же час зміни можуть надати Google додаткову можливість заробити на рекламі.
Читайте також: Google запустив сервіс Street View для п'яти українських міст
Компанія не збирається відмовлятися від системи пошуку за ключовими словами, яка визначає значимість веб-сайту за словами, що містяться на ньому. Google збирається запровадити так звану систему семантичного пошуку, який засновано на процесі розуміння актуального значення слів.
Заснували корпорацію Сергій Брін і Ларрі Пейдж у 1998 р. на основі навчального проекту BackRub, який вони розробили, коли були студентами Стенфордського університету США. Штаб-квартира організації розташована в м.Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. На компанію працюють більше 20,5 тис. співробітників.
На даний час Google займає більше 80% світового ринку пошукових запитів, основним доходом компанії є онлайн-реклама, прив'язана до результатів пошуку на сторінках Google. Крім інтернет-пошукача, Google володіє найпопулярнішим місцем для розміщення відеофайлів YouTube, управляє поштовим сервісом Gmail, соціальною мережею Google+, розробила операційну систему Android для мобільних пристроїв.