Київська міська рада на своєму пленарному засіданні сьогодні, 8 лютого, затвердила програму соціально-економічного розвитку Києва на 2013 рік. Як передає кореспондент РБК-Україна, в залі зареєстровано 71 депутат. Також на засіданні присутні 22 громадських активісти. На сьогоднішньому засіданні буде розглянуто бюджет міста на 2013 р.
Київська міська рада на своєму пленарному засіданні сьогодні, 8 лютого, затвердила програму соціально-економічного розвитку Києва на 2013 рік. "За" ухвалення програми проголосували 69 депутатів, 23 - не голосували. На момент голосування у сесійній залі були присутні 92 депутати.
Читайте також: На вході до сесійної зали Київради охорона вилучила нож в активіста "Свободи"
У КМДА переконані, що дана програма дозволить у нинішньому році утримати позитивні тенденції макроекономічної стабілізації в Києві.
У програмі соціально-економічного розвитку Києва на 2013 р. закладено понад 2,514 млрд грн. Про це йдеться у проекті відповідного рішення, передає кореспондент РБК-Україна. Заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко зазначив, що в цілому при підготовці програми від депутатів надійшли пропозиції на 3,3 млрд грн.
"Загалом депутатами було подано пропозицій на 3,3 млрд грн. Із них враховані 464 млн грн по окремих об'єктах в повному об'ємі, а за деякими - частково. Протягом року ми будемо розглядати стан освоєння капітальних вкладень та спільно з депутатським корпусом пропонувати перерозподіл цих асигнувань", - уточнив Крамаренко.
Зазначимо, що програма соціально-економічного розвитку Києва на 2013 р. була прийнята Київрадою до розгляду 20 грудня 2012 р. Програма допрацьовувалася тому, що кошти, передбачені для Києва у 2013 р., були недостатніми.
Як раніше зазначав заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, зі спецфонду міського бюджету на фінансування капітальних вкладень у 2013 р. передбачено 403,5 млн гривень.
Читайте також: Програма розвитку Києва на 2013 р. може бути профінансована на 7,5% від потреби, - Крамаренко
Об'єкти капітального будівництва на 2013 р.:
- завершення будівельних робіт з реконструкції приймального та спеціалізованих відділень Київської МКЛ №12 на вул. Підвисоцького, 4-А (перша черга);
- завершення будівельних робіт з реконструкції приймального відділення та спеціалізованих відділень Олександрівської клінічної лікарні м. Києва;
- благоустрій території та протизсувні роботи на вул. Шовковичній, 39/1;
- будівництво двох амбулаторій лікарів сімейної медицини на 120 відвідувачів/зміна: на вул. Козацькій, 67-А в Голосіївському районі, на просп. Лісовому, 23-А в Деснянському районі;
- продовження будівництва світлофорних об'єктів;
- облаштування велосипедних доріжок в м. Києві;
- продовження робіт з будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро;
- реконструкція вул. Ахматової, просп. Григоренка;
- будівництво під'їзної дороги, яка з'єднує вул. Довбуша з вул. Бутлерова-Червоногвардійською (проектні роботи);
- будівництво під'їзної дороги та зовнішніх інженерних мереж до інноваційного парку "Біонік-Хілл";
- реабілітація (реставрація) шляхової споруди - сходів до пам'ятника Магдебурзького права у Подільському районі м. Києва;
- будівництво та реконструкція транспортних розв'язок: на Поштовій площі, на правобережних підходах до Південного мосту зі з'їздами з вул. Саперно-Слобідської на Столичне шосе.
Наступним питанням порядку денного стоїть розгляду проекту бюджету столиці на 2013 рік.
Як повідомлялося, сьогодні вранці секретар Київської міської ради Галина Герега (на фото) відкрила пленарне засідання XI сесії Київради VI скликання. Як передає кореспондент РБК-Україна, в залі зареєстровано 71 депутат. Також на засіданні присутні 22 громадських активісти.
Читайте також: Герега підписала розпорядження про створення робочої групи, яка виробить процедуру вільного доступу до приміщень Київради
На сьогоднішньому засіданні буде розглянуто бюджет міста на 2013 р., наголосила Герега.
За її словами, Київрада проведе своє наступне засідання 11 лютого, якщо сьогодні буде прийнято бюджет міста.
Нагадаємо, сьогодні біля будівлі Київської міської ради на вул. Хрещатик зібралося близько 200 мітингувальників. Також поблизу будівлі знаходяться сім автобусів зі співробітниками міліції спецпризначення "Беркут".
Читайте також: Попов вважає, що сесійна зала Київради не придатна для проведення сесії
Охорона Київради пустила до будівлі представників громадських організацій, котрі, як було вирішено на вчорашній нараді, будуть присутні сьогодні на засіданні.
Депутати Київради планують сьогодні розглянути проект бюджету Києва на 2013 р. Як зазначала напередодні секретар Київради Галина Герега, запланована на вчора сесія була перенесена на п'ятницю "через те, що в залі не було жодного депутата з опозиційних сил".
Самих же депутатів від опозиційних сил, за їх словами, до зали засідань не пускала охорона. Вранці в четвер біля входу до Київради виникла бійка між "свободівцями" і охороною будівлі.
На думку опозиційних партій, бюджет столиці не повинен бути прийнятий, "оскільки спрямований проти киян".
Читайте також: МВС з'ясовує обставини інциденту в Київраді (відео)
На думку Гереги, те, що бюджет Києва на 2013 р. не був прийнятий 7 лютого, є злочином мітингувальників. Секретар Київради заявила, що звернулася до прокурора Києва з проханням розібратися із цією ситуацією і не допускати подібних випадків надалі. Як заявили у столичній прокуратурі, до скоєння кримінальних правопорушень у Київраді призвела пасивність правоохоронних органів.
Нагадаємо, раніше голова КМДА Олександр Попов заявляв, що бюджет Києва має бути прийнятий у два етапи 7-8 лютого.
Київ уже другий місяць живе без затвердженого бюджету. Ціна питання - 8 млрд грн (50% податку на доходи фізосіб в Києві), які, згідно з новим Бюджетним кодексом, вилучаються з доходів Києва до держбюджету. З 1 січня Київ перейшов на бюджетний розпис. Перший квартал 2013 р. столиця живе за принципом 1/12 від бюджету 2012 р.
Після прийняття держбюджету у грудні 2012 р. Олександр Попов заявив, що головний фінансовий документ країни позбавляє Київ можливості нормально функціонувати.
Читайте також: Київрада проведе пленарне засідання 21 лютого 2013 р
1 лютого Попов передав прем'єр-міністру України Миколі Азарову підготовлений у КМДА проект закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" в частині зарахування до бюджету міста Києва 100% коштів від податку на доходи фізичних осіб. Він також звернувся до Азарова з проханням в установленому порядку внести на розгляд Верховної Ради (ВР) відповідний проект закону.
У новій редакції проекту бюджету, який буде винесено на засідання Київради, загальна величина доходів перевищить 18 млрд грн. Зокрема, загальний фонд складе 13,1 млрд грн, спеціальний фонд - 1,98 млрд грн, трансферти з державного бюджету - 2,94 млрд грн.
Основним джерелом наповнення дохідної частини загального фонду бюджету міста залишається податок на доходи фізичних осіб. Питома вага податку на доходи фізичних осіб у доходах загального фонду бюджету Києва становить 62,7%. Очікується, що у 2013 р. надходження від податку зростуть на 1,1 млрд грн - до 8,2 млрд грн.