У Франкфурті-на-Майні тисячі прихильників антикапіталістичного громадського руху Blockupy оточили будівлю Європейського центрального банку (ЄЦБ), протестуючи проти того, що політики "використовують боргову кризу у Європі".
У Франкфурті-на-Майні тисячі прихильників антикапіталістичного громадського руху Blockupy оточили будівлю Європейського центрального банку (ЄЦБ), протестуючи проти того, що політики "використовують боргову кризу у Європі", передає Reuters.
Тримаючи плакати з гаслами "Люди важливіші за прибуток", протестувальники перекрили ряд доріг, у тому числі ту, що веде до будівлі центрального офісу Deutsche Bank, розташованого у фінансовому районі міста. Щонайменше 20 протестувальників тримають надувні матраци з написом "Війна починається тут".
"Головною метою блокування є порушення нормального функціонування (ЄЦБ)", - заявив представник руху Blockupy Мартін Соммер.
Читайте також: Інфляція в єврозоні у травні прискорилася до 1,4% в річному вираженні
За оцінками поліції, в демонстрації беруть участь близько 2,5 тис. осіб. Їм протистоять сили поліції, екіпіровані для боротьби з вуличними заворушеннями, а також службові собаки. Неподалік від місця дії стоять вантажівки, оснащені водометами, з неба за демонстрантами спостерігають вертольоти.
Читайте також: Квітневе безробіття у єврозоні оновило черговий рекорд
Як заявили співробітники поліції, деякі демонстранти кидали каміння. Також були зафіксовані незначні зіткнення. Однак поліція зазначає, що протест на даному етапі здебільшого проходить у мирній формі.
Деякі зі службовців банків, які намагалися потрапити на роботу, були відправлені демонстрантами додому. На тлі того, що відбувається, багато франкфуртських банків надали своїм співробітникам вихідний. Як заявили представники ЄЦБ, банк прийняв всі заходи, щоб робочий процес залишався безперервним, а також переконався в тому, що його співробітникам нічого не загрожує.
Уряди, що намагаються впоратися з важким борговим тягарем у рамках рецесії в єврозоні, жорстко скоротили витрати і підвищили податки, що позначилося на житті простих громадян, які загрузли в боргах або втратили свої будинки після того, як "бульбашка" на ринку нерухомості вибухнула. Варто зазначити, що економіка Німеччини порівняно міцна і має певну життєздатність навіть в умовах поточної кризи.
Читайте також: Єврокомісія дала Франції, Іспанії та Португалії час на подолання кризи
Рух Blockupy було сформовано після гучного руху "Окупуй Волл-стріт" у 2011 р.
Як повідомлялося, Німеччина та ЄЦБ виступають проти пом'якшення бюджетних зобов'язань для країн ЄС, які переживають економічну кризу. На такому послабленні, яке має допомогти кризовим економікам досягти зниження державної заборгованості в середньостроковій перспективі, наполягає Єврокомісія.