Завершився 17 тур чемпіонату України з футболу

Синхронні перемоги лідерів, несподівана помилка "Дніпра" і перші три очки "Оболоні", перший футбол на реконструйованому "Чорноморці" - все це відбулося на цих вихідних у рамках чергового туру української Прем'єр-Ліги. РБК-Україна представляє вашій увазі звіти по всім матчам, які були зіграні на українських футбольних полях у цей уік-енд.

Динамо - Олександрія 4:0
Голи: Ідейе, 4, Ярмоленко, 45+1, 83, Назаренко, аг, 57
Динамо: Шовковський, Данило, Бетао, Юссуф, Алмейда, Вукоєвич (Корреа, 84), Гармаш, Гусєв, Алієв (Нінкович, 80), Ярмоленко, Ідейе (Дуду, 73)
Олександрія: Паньків, Запорожан, Гітченко (Кременчуцький, 46), Сидоренко, Казанюк (Сахневич, 73), Кралік, Довгий, Ксьонз, Калоуда (Назаренко, 46), Таргамадзе, Кабанів

Лідер чемпіонату упевнено виграв в одного з аутсайдерів. Ще й збільшив різницю забитих та пропущених м'ячів. Це може в майбутньому стати в нагоді у боротьбі з "Шахтарем" за золоті медалі.
Всі 4 голи влетіли у ворота Паньківа після грубих помилок олександрійського захисту. Диномівцям пощастило, фактично, в першій атаці забити гол. Алієв подав кутовий, Гусєв переправив м'яч на дальню штангу, де Ідейе з метру головою забив свій черговий гол. Киянам вдалося закріпити свою перевагу лише в самій кінцівці першого тайму. Алієв видав шикарну передачу на хід Ярмоленко, і Андрій наблизившись до воротаря, пробив низом в лівий кут. Через 10 хвилин після початку другої половини зустрічі Алієв пройшов по правому краю штрафної та вдарив по воротах. Паньків удар відбив, але м'яч влучив у ногу Назаренко, і від захисника закотився у ворота. Динамівці грали розкуто, багато пасувалися. Сьомін почав змінювати основних гравців. І в розслабленому стані, динамівцям вдалося забити ще один гол. Черговий провал оборони "Олександрії", і Ярмоленко реалізував вихід один на один.

Шахтар - Металург 2:0
Голи: Луїс Адріано, 64 (з пен.), Шевчук, 88
Шахтар: Рибка, Кобін, Ракицький, Кучер, Шевчук, Хюбшман, Мхітарян, Жадсон (А.Тейшейра, 62), Вілліан (Д.Коста, 67), Відзначився (Фернандіньо, 51), Л.Адриано
Металург: Бандура, Морозюк, Чечер, Воловик, Голайдо, Лазіч, Мкртчян, Димитров, Пизелли (Грищенко, 85), Казарян (Шина, 90), Траоре (Соарес, 46)

"Шахтар" перед домашнім матчем з "Порту" провів досить складний у психологічному плані поєдинок. "Металург", фактично, ні в чому не поступався своєму більш іменитому суперникові. Принаймні, моментів на обидві команди було порівну. Мабуть, "гірники" - більші улюбленці фортуни.
Матч пройшов у відмінному темпі. Напруги вистачало біля обох воріт. Але, не дивлячись на велику кількість атак, перший тайм завершився з рахунком 0:0.
У другому таймі команди продовжили обопільні випади. І на 64 хвилині, Мхітарян в штрафній оббіг Морозюка і той поклав його на газон. Пенальті. І Луіс Адріано чітко його реалізує. Після пропущеного гола "металурги" "не "опустили руки", а продовжили атакувати ворота Рибки. Відмінний момент втратив Пізеллі, який з декількох метрів не зміг потрапити м`ячем по воротах. А в самому кінці, Шевчук увірвався в штрафну і пробив Бандуру.
Щось неспокійно нині в донецькому краю. Особливо, напередодні Ліги Чемпіонів.

Зоря - Металіст 1:5
Голи: Лазарович, 33 - Девіч, 19 (з пенальті), 47, Кристальдо, 21, Соса, 80 (з пенальті), Фініньо, 90+1
Зоря: Шуховцев, Мягков, Каменюка, М.Иг.Белый, Аддо, Петряк, Мілько, Батищев, Олійник, М.Ив.Белый (Силюк, 55), Лазарович (Хомченовський, 84)
Металіст: Дишленкович, Вильягра, Обрадовіч, Папа Гуйє, Пшеничних, Фініньо, Валяєв, Едмар (85), Шав'єр, Соса (Торрес, 82), Девіч, Кристальдо (Бланко, 67)

Харків'яни абсолютно спокійно "розмазали" "Зорю" по орендованому полю донецького "Олімпійського".
Першим забив Девіч. Марко відзначився з пенальті, який сам і заробив. Наступним забив Кристальдо. Хав'єр подав зі штрафногоі аргентинець головою переправив м'яч у ворота. Потім відзначилася "Зоря". Лазарович головою переправив м'яч і той від штанги влетів у ворота. Це перший тайм.
"Металіст" "поховав" всі надії на інтригу вже в першій атаці другого тайму. Девіч вискочив сам на сам з Шуховцевим і зробив дубль. І в останній 10-хвилинці ще одне пенальті заробив Тайсон. А реалізував його Соса. А завершив погром Фініньо. Бразилець з гострого кута ну дуже сильно приклався до м'яча. Шуховцев просто не встиг зреагувати.

Чорноморець - Карпати 2:2
Голи: Балашов, 45 (з пен.), Франса, 81 - Батіста, 64, Федецький 84
Чорноморець: Безотосний, Шиманек, Фонтанелло, Вангелія, Донець, Політило, Сетти, С.Ковальчук (к.ковальчук, 76), Лео Матос (Зубейко, 63), Балашов, Цигирлаш (Франса, 42)
Карпати: Тлумак, Федецький, Гірський, Балажиц, Мілошевіч, Борха (Ощипко, 69), Ткачук, Костевич (Батіста, 41), Худоб'як, Мартинюк (Кополовець, 83), Лукас

Думається, якби в гості до "Чорноморця" приїхала б "Барселона", то і їй в цей вечір довелося б "не солодко". Адже це було відкриття нового домашнього стадіону одеситів. Стадіон був повністю заповнений і гравці "Чорноморця" розуміли, що в цей вечір їм не пробачать поганої гри. І, в принципі, "моряки" своїх уболівальників не розчарували.
У перші 15 хвилин команди розгойдували гру. І потім почалися справжні "гойдалки". Одесити за підтримуки своїх уболівальників, при кожному зручному випадку неслися вперед. Львів'яни, схоже, поступово повертають собі свою гру і відповідали господарям взаємністю. Фіналом цього гарного тайму став пенальті, який заробив Франса. І Балашов забив перший історичний гол на новій арені.
На початку другого тайму "Карпатам" вдалося відігратися. Федецький пробив по воротах, але Безотосний дотягнувся до м'яча, що відскочив до самотньому Батісти. Після цього команди грали в досить видовищний футбол, який подарував глядачам прекрасну кінцівку. На 80 хвилині Фонтанелло виконав подачу зі штрафного. М'яч зачепив голову когось з стінки і змінив траєкторію. Яка привела м'яч прямо на ногу Франсі, який в один дотик проштовхнув м'яч повз Тлумака. Здавалося б, "Чорноморець" відкриє новий стадіон перемогою. Але по іншому думав Федецький, який з пасу Батісти пробив Безотосного.
Якщо "Чорноморець" буде грати на новому стадіоні так, як він грав в цьому матчі, то Одеса може стати неприємним спогадом для багатьох команд.

Дніпро - Кривбас 0:2
Голи: Лисенко (з пенальті), 21, Еслинек, 30
Дніпро: Лаштувка, Інкум (Жуліано, 46), Мандзюк, Чеберячко (Шахов, 75), Стринич, Кравченко, Кулаков (Матеус, 46), Коноплянка, Боатенг, Калініч, Олійник
Кривбас: Бойко, Сердюк, Валєєв, Петров, Федорчук, Еслинек (Габовда, 59, Жданов, 79), Костишин, Бабатунде, Матіч, Лисенко (Гошкодеря, 69), Самодін

Найнесподіваніший результат туру. Звісно, дніпропетровське обласне дербі вже давно стало одним з прикрас нашого чемпіонату. Але найчастіше, це була вперта боротьба "карлика з велетнем". "Дніпро" підходив до цього матчу перебуваючи на 4 місці, начебто що відновив свою гру, набрав ходу. "Кривбас" теж в цьому сезоні показує досить високий рівень.
Команди почали матч з обопільних атак. Момент у одних воріт переікав у момент біля інших. І на 20 хвилині Самодін спробував в штрафній перекинути м'ячем Інкума, і той влучив ганцю у груди. Суддя вирішив, що це була гра рукою, і призначив пенальті. Лисенко впевнено пробив Лаштувку. Багато хто подумав: ну добре, від "Олександрії" теж першими пропустили, а потім їм 5 забили. Але криворіжці пішли за іншим сценарієм. Костишин в одне торкання віддав на хід Еслинеку і чех елегантно з близької відстані перекинув свого співвітчизника з "Дніпра". Увесь час, що залишився до кінця гри "Дніпро" просидів на воротах своїх сусідів, але нічого не зміг зробити. Криворіжці вистояли і показали, що в цьому сезоні "карлик", якщо не сильніше, то точно більш вдачливи вдалий, чим "велетень".

Таврія - Волинь 1:0
Гол: Калиниченко, 89
Таврія: Кахриман, Путраш, Аделейе, Єзерський, Любічич, Маркович, Кайта, Назаренко (Гуменюк, 88), Калініченко, Любеновіч (Алими, 90+3), Шиндер
Волинь: Романенко (Неділько, 15), Леандро, Шиков, Масло, Симінін, Шарпар, Пічкур, Гобер, Стевановіч (Бабирь, 82), Лопес, Майкон
Видалення: Майкон, 90

Команди зіграли досить гарний поєдинок. У матчі було багато боротьби, моментів. Була навіть заміна воротаря. Страж воріт "Волині" Романенко вже другий раз за сезон був змушений залишити поле через пошкодження. Антон Шиндер, один з найперспективніших футболістів України, мав відмінну можливість забити, але замість удару вирішив впасти в штрафній. Суддя ніяк не прореагував на цю махінацію кримчанина. А зробив результат поєдинку ветеран "Таврії" Максим Калініченко, що переправив м'яч у ворота з району одинадцятиметрової позначки. Відзначився в цьому матчі і головний забивала чемпіонату Майкон. Тільки не голом, а видаленням. Бразилець пішов на Гоменюка прямою ногою, за що і був відправлений на достроковий відпочинок.

Ворскла - Оболонь 0:1
Гол: Г. Баранець, 59
Ворскла: Долганський, Даллку, Курилов, Чеснаков, Селін, Краснопьоров, Кривошеєнко, Маркоскі (Оберемко, 62), Ребенок, Безус, Янузі (Сачко, 63)
Оболонь: Березовський, Сапай, Черемисин, Шендрик, Ільків, Сибіряков (Романюк, 86), Лупашко, Г. Баранець (Ковалець, 82), Б. Баранець, Панас, Турчанов (Слюсар, 71)

Зовсім розклеїлася "Ворскла". Якщо невдалу гру у попередніх матчах списували на втому, то тепер можна сміливо заявити, що у полтавської команди почався сильний спад. Схоже на те, що гравці на даний момент просто виснажені. Як фізично, так і морально. Сподіваємося, що після зимової перерви "Ворскла" зможе повернути собі той рівень, який вона показувала у своїх кращих матчах сезону.
У першому таймі команда Миколи Павлова іноді "прокидалася", щоб показувати свої кращі якості. Двічі небезпечно бив головою Ребенок, але його удари були не точні. Полтавчанам навіть вдалося забити, але Янузі зробив це з офсайду. А в другому таймі полтавчани зовсім поснули. І "Оболонь" цим сповна скористалася. Кияни розіграли просту комбінацію на лівому фланзі атаки, яка завершилася передачею в центр штрафної. Звідти Григорій Баранець чітко пробив в ліву "дев'ятку". "Ворскла", скільки вистачало енергії, намагалася відігратися. Але не вийшло.
Загалом, вітаємо "Оболонь" з першою перемогою в чемпіонаті. А від "Ворскли" просимо: зберіться хлопці! Ще трішки! Ви можете!

Іллічівець - Арсенал 0:0
Іллічівець: Шуст, Шевчук, Іщенко, Невмивака, Бутко, Полянський, Пуканич, Кожанов, Ярошенко, Віценець (Федотов, 59), Іванов (Тищенко, 82)
Арсенал: Погорілий, Польовий, Симоненко, Одибе, Хомин, Грицай, Флореску, Максимов (Аржанов, 56), Шацьких (Кобахідзе, 63), Гоменюк (Мазілу, 68), Ковпак

Описувати цей матч абсолютно не хочеться. Це саме той випадок, коли краще забути, що бачили подібне. Склалося враження, що команди, не те що б не грали у футбол, а страйкували проти невідомо чого. Гравці стояли. Іноді, звичайно, це стояння переростало у потенційно-потенційні моменти, але не більше. У підсумку, коли Віталій Годулян сповістив про кінець матчу і відправив команди до роздягальні, подумалося, що навіть кінохіт "Сутінки", порівняно з цим матчем, мєгаекшн.