ua en ru

Засідання уряду: Курс на євроінтеграцію, розвиток IT-технологій і витіснення імпортних ліків (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Сьогоднішнє засідання уряду було присвячене в основному темам економіки, охорони здоров'я, освіти і природно, евроітеграціі.

Сьогоднішнє засідання уряду було присвячене в основному темам економіки, охорони здоров'я, освіти і природно, евроітеграціі.

Про неї прем'єр-міністр Украни Микола Азаров говорив в останню чергу, але події минулого тижня, коли в Україні побували члени моніторингової місії ЄС Пет Кокс і Олександр Кваснєвський та єврокомісар з питань розширення у європейської політики Штефан Фюле назвав активними і вирішальним.

Нагадаємо, що місію Кокса-Кваснєвського продовжили на два місяці, так як вважали, що вона не досягла своєї мети і просто відклали вирішення цього питання. З висновками Штафана Фюле про ситуацію в Україні все було гранично ясно. Єврокомісар був незадоволений. ЄС, за його словами, готовий підписати угоду про асоціацію з Україною в листопаді 2013 р, однак нам потрібно ще дуже багато зробити і довести свої бажання і готовність продовжувати реформи. До того ж за словами Фюле, всидіти на двох стільцях Україні все ж не вдасться - інтеграція в ЄС неможлива одночасно з набранням небудь інші міждержавні об'єднання.
За слова Азарова ЄС вже у травні хоче бачити результати того, що було зроблено Україною в контексті висновків Ради ЄС з питань закордонних справ щодо України, які були прийняті в грудні 2012 р.

Читайте також: Місія Пета Кокса та Олександра Кваснєвського в Україні продовжена на 2 місяці

Прем'єр всіляко уточнював, що євроінтергації є пріоритетом у розвитку України, і що СА має стати дорожньою картою, яку варто розглядати як комплексну програму масштабних перетворень в Україні. Дуже важливо, за словами Азарова, своєчасне реагування та виконання плану дій Асоціації. Відповідальність за це теж комплексна - кожен член уряду зобов'язаний працювати на цьому поприщі максимально ефективно.

Радіє Микола Азаров і успіхам, яких вдалося домогтися в переговорах з місією МВФ, члени якої виїхали з Києва буквально вчора. Ні про які конкретні домовленості не повідомлялося, але судячи з підсумковим висловлювань членів українського уряду та представників міжнародного кредитора, на проміжному етапі всі залишилися задоволені. Микола Азаров сказав, що Україна сподівається на взаєморозуміння з боку МВФ, а Кріс Джарвіс від імені місії сказав, що на цьому шляху вже досягнуто істотного прогресу. Місія ще буде працювати в Україні. Наступний візит заплановано на весну, а поки уряд Україна змушена енергійно розробляти нову економічну політику. До цього, як сказав сьогодні Азаров, змушують ризики, які виникли перед світовою і відповідно українською економікою.

"Сьогодні уряд розробляє рішення, які забезпечать скорочення дефіциту бюджету та дефіциту рахунку поточних операцій, збільшення валютних резервів, а також збереження, а головне - створення нових робочих місць", - сказав Азаров.

Читайте також: МВФ відзначає прогрес у переговорах з Україною

Саме на такі результати націлена програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр.. В уряді мають намір за допомогою цієї програми організувати ефективний поштовх для найбільш перспективних і сучасних галузей вітчизняної економіки. А вже потім, структурно її перебудувати.

Одним з таких локомотивів Микола Азаров визначив сферу IT, оскільки індустрія програмного забезпечення демонструє рекордні темпи розвитку. До слова, минулого тижня в профільному комітеті Конгресу США заявили, що Україну можуть визнати країною з найвищому у світі рівнем інтелектуального піратства.

Зберегти позиції українських компаній на світовому ринку, на думку Азарова, допомогло звільнення їх від податку на додану вартість. Закон набув чинності 1 січня.

Також у ВР зареєстрований законопроект про внесення змін до податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції. Очікується, що після зниження податкового тиску IT-компанії будуть відмовлятися Олт використання "сірих" схем, створювати легальні робочі місця і активніше залучати інвестиції. "Цілком реально, що в 2015 році цей сектор економіки може становити не менше 10% ВВП. Таким чином, ми знизимо вразливість української економіки, традиційних сировинних галузей до зовнішніх ризиків", - сказав Азаров.

Читайте також: Рада ЄС підтвердила готовність підписати УА з Україною у разі виконання всіх вимог

Долю цього законопроекту в Раді буде контролювати особисто перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. Крім того, в ВУЗах має бути збільшене держзамовлення на підготовку фахівців IT. У 2015 р. за прогнозом Азарова Україні їх знадобиться як мінімум 100 тис.

Окремо і ретельно члени уряду сьогодні обговорили ситуацію з медпрепаратами в Україні. Напередодні введення процедури ліцензування імпорту, питання можливого дефіциту й подорожчання закордонних ліків хвилює дуже багатьох. Микола Азаров у цьому питанні налаштований рішуче і впевнений, що вітчизняні пігулки, мазі і сиропи вже в найближчому майбутньому будуть не гірше ніж імпортовані. І що важливо, коштувати вони будуть значно дешевші. Зараз, за ​​словами прем'єра, на українському ринку тільки 20% ліків вітчизняного виробництва.

"Громадян обгрунтовано хвилює стан справ у сфері охорони здоров'я. Це дало підстави для перетворень у цій сфері, які розпочав уряд ... Чи можна вважати нормальним, коли на наші прилавки в аптеках надходять препарати неякісні або ж не з підтвердженим ефектом їх дії, коли наших людей змушують купувати ліки невідомого походження? Особливо нас хвилює, що під час лікування складних захворювань використовуються в основному ліки імпортні і дорогі. Це знижує доступність лікування. Для вирішення цих проблем ми працюємо в різних напрямках. По-перше, уряд працює над підтримкою вітчизняного виробника. Минулого року в Україні були впроваджені європейські стандарти виробництва ліків GNP. Тепер ми відповідально можемо стверджувати, що вітчизняні ліки належної якості. А по ціні вони нижчі, ніж імпортні ", - заявив він.

Зі слів Азарова, уряд працює в різних напрямках: "Ми працюємо в різних напрямках. Ми будемо збільшувати виробництво вітчизняних ліків. Але на даний момент наш ринок на 80% заповнений імпортними ліками.

Зареєстровано приблизно 14 тис. лікарських препаратів. Тоді, як в Угорщині - в два рази менше ... Надмірна кількість зареєстрованих ліків - ще не гарантія необхідної допомоги у сфері охорони здоров'я. У цій сфері необхідно навести порядок ".

Процедура ліцензування вводиться в Україні з 1 березня 2013 р. У Держлікслужбі відзначили, що це призведе до зниження цін на медпрепарати. Україна в цьому питанні буде використовувати досвід Польщі, імплементувати польське законодавство в частині ліцензування імпорту.

Читайте також: Кабмін взявся за скорочення частки імпортних ліків на українському ринку

Експерти у свою чергу попереджають про загрозу дефіциту ліків у разі реалізації урядових ініціатив. Особисто відповідальними за достатня кількість медпрепаратів на ринку Азаров сьогодні призначив чиновників Міністерства охорони здоров'я та Державної служби України з лікарських засобів. "Деякі ділки на фармацевтичному ринку разом з недобросовісними чиновниками зробили все, щоб зірвати вступ в силу закону про ліцензування імпортних ліків. На минулому засіданні Кабміну ми розглянули стан справ по ліцензуванню. Ми вирішили, що будемо запускати цю систему в кілька етапів. Система ліцензування ( імпортних ліків) впродовж півроку буде діяти виключно за заявницьким принципом - ліцензія видаватиметься просто за заявою імпортера. Тож спекуляції про можливий дефіцит або призупинення поставок ліків потрібно вважати саботажем і безпідставними спекуляціями ", - заявив він.
Азаров попередив, що керівництво МОЗ та його чиновники понесуть персональну відповідальність.