Рада ЄС підтвердила готовність підписати УА з Україною у разі виконання всіх вимог
Рада Європейського Союзу підтвердила прихильність до підписання угоди про асоціацію з Україною у разі виконання всіх вимог. Про це повідомляє "5 канал".
"Рада знову підтверджує свою прихильність підписання з Україною угоди, в повній відповідності з висновками Ради від 10 грудня 2012 року", - йдеться у висновках, ухвалених на засіданні Ради ЄС у п'ятницю в Брюсселі.
Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що головним завданням України до листопада 2013 є підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Вчора комісар Європейського союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 р. у Вільнюсі на саміті "Східного партнерства". "Що стосується термінів, то вони чітко зрозумілі - це листопад 2013 року. Я сказав про те, що таких термінів, як грудень 2013 р. або січень 2014 року не існує", - сказав Фюле.
Штефан Фюле в Києві: Одночасна інтеграція України з ЄС та іншими об'єднаннями неможлива (фото)
Проте підписання угоди про асоціацію може опинитися під загрозою зриву з кримінального переслідування лідерів української опозиції. Європу не влаштовує те, що нинішня українська влада переслідує членів колишнього уряду. Так, за гратами раніше опинилася екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та інші чиновники. Проти Тимошенко зараз висунуті звинувачення в її причетності до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Якщо провина Тимошенко буде доведена, їй загрожує довічне ув'язнення. ЄС вже критично відреагував на нові звинувачення проти Тимошенко.
Також під час свого візиту в Україну, Фюле відзначив багато проблем з імплементацією реформ в Україні. Крім того, за словами Фюле одночасна інтеграція з ЄС та іншими наддержавними об'єднаннями неможлива.
Він також наполягав на тому, що заява про євроінтеграцію, що її має ухвалити український парламент, буде лише першим кроком на шляху до здійснення реформ і Україна не повинна обмежитися тільки затвердженням цього документу. В України на шляху євроінтеграції ще дуже багато роботи. Верховна Рада повинна, наприклад, має ухвалити закони для лібералізації візового режиму з ЄС.
Ще важливий момент, крім того, що закони повинні бути прийняті, вони ще повинні на 100% відображати виконання Україною вимог ЄС.
Читайте також: Головним завданням України до листопада 2013 р. є підписання угоди про асоціацію з ЄС, - Янукович (фото)
У відповідь на критику і вимоги від єврокомісара, прем'єр-міністр Микола Азаров пообіцяв, що всі вони будуть враховані в плані першочергових заходів євроінтеграції України. Прийнятий він буде вже на наступному тижні.
Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.