Зарплатня провідних банкірів світу за 2012 р. впала на 10%
Середня заробітна плата провідних банкірів у США і Європі, включаючи Джеймса Даймона з JPMorgan Chase і Стівена Хестера з Royal Bank of Scotland, впала на 10% минулого року, після того як банки змушені були поступитися під тиском інвесторів і регуляторів, передає "Росія 24".
Зниження відбувається на тлі хвилі невдоволення акціонерів у минулому році і низки юридичних скандалів і штрафів, які змусили банки переглянути систему оплати праці менеджменту.
У середньому банкіри отримали у 2012 р. 11,5 млн дол., що на 10% менше, ніж у попередньому році, свідчать дані The Financial Times.
Це перше скорочення заробітних плат менеджменту за три роки, при цьому за цей період зростання прибутку банків і виплати інвесторів сильно відстають від багатьох інших секторів.
У дослідженні брали участь 15 банків, при цьому з 10 банкірів, які займають свої посади від початку 2011 р., тільки трьом була підвищена заробітна платня. Це Джон Штумпф (на фото) з Wells Fargo, Стюарт Гуллівер з HSBC і Бреді Дуган із Credit Suisse.
При цьому зарплата Штумпфа виросла до 19,3 млн дол., що робить його найбільш високооплачуваним банкіром, оскільки оклад Даймона скоротився майже на одну п'яту. У 2012 р. гендиректор JPMorgan Chase отримав 18,7 млн дол., а в поточному році його зарплата може впасти ще сильніше.
Як повідомлялося в дослідженні Reuters, бонуси і виплати співробітникам найбільших світових банків у 2012 р. склали 275 млрд євро. Експерти проаналізували витрати європейських фінансових організацій, які входять до групи EuroStoxx 600, а також їхніх американських конкурентів.
Порівняно із 2011 р., провідні 35 банків збільшили витрати на персонал на 10 млрд євро. Із 35 банків 18 кредитних установ збільшили співвідношення витрат на персонал до прибутку.
За підсумками 2012 р. найбільше зростання зарплат і бонусів було зафіксовано в Danske Bank - 11%. Однак у банку спростували цю інформацію і заявили, що, порівняно із 2011 р., зростання зарплат і бонусів склало лише 1%.
Також зазначимо, що бонуси найбільших американських банкірів у 2012 р. зросли на 8% - до 20 млрд дол.
Нагадаємо, в березні Європарламент прийняв закон про обмеження банківських бонусів. Нові правила набудуть чинності в січні 2014 р. і передусім ударять по інтересах світового фінансового центру - Лондона.