Автор:
RBC.UA
Бразилія планує вивести в космос перший космічний апарат україно-бразильського виробництва. Запуск буде здійснено в 2008 р. Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник керівника Секретаріату Президента України Олександр Чалий.
Бразилія планує вивести в космос перший космічний апарат україно-бразильського виробництва. Запуск буде здійснено в 2008 р. Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник керівника Секретаріату Президента України Олександр Чалий.
За словами О.Чалого, під час телефонної розмови Президента України Віктора Ющенка з Президентом Бразилії Луїсом Інасіо Лула да Сілва, який відбувся 6 листопада, сторони домовилися про створення спільного підприємства "Алкантара Циклон Спейс". "Таким чином, Україна і Бразилія домовилися про реалізацію загального космічного проекту і запуску апарату на території Бразилії", - сказав О.Чалий.
Також В.Ющенко підтвердив запрошення Президентові Бразилії відвідати Україну в 2007 р. У відповідь, Президент Бразилії також запросив В.Ющенка відвідати Бразилію в 2008 р., коли запланований запуск першого космічного апарату Бразилії. За словами О.Чалого, під час візиту Президента Бразилії запланований також бізнес-форум в рамках торговельно-економічної співпраці між двома країнами.
Нагадаємо, що раніше екс-перший заступник генерального конструктора КБ "Південне" (м. Дніпропетровськ) Володимир Команов висловив припущення, що українсько-бразильський космічний проект не буде реалізований. Він нагадав, що спочатку планувалося, що українську ракету-носій "Циклон-4М" виведе на орбіту бразильський супутник в 2002 р. Потім запуск переносився на 2004 р., на 2006 р. і тепер новою датою запуску називають 2008 р. "Так довго переговори не можуть продовжуватися", - заявив він.
"Можливо, бразильців не влаштовує токсичність палива, яке використовується в даній ракеті", - припустив В.Команов. Він підкреслив, що рішення про участь в проекті ракети-носія "Циклон-4М" було політичним, оскільки вона є повністю українським продуктом. В.Команов вважає, що для цієї мети за технічними характеристиками набагато краще підійшла б ракета-носій "Маяк" спільного українсько-російського виробництва.
Україно-бразильська спільна компанія "Алкантара Циклон Спейс" створена відповідно до договору між Україною і Бразилією про довгострокову співпрацю з використанню ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара. Засновниками і учасниками спільної компанії від української сторони є Фонд держмайна і НКАУ. Від бразильської сторони засновниками сумісної компанії є Міністерство науки і технологій і Бразильське космічне агентство.
Проект передбачає використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара (Бразилія). Розташування Алкантари неподалік від екватора дозволяє запускати великі за вагою об'єкти з меншими енергетичними витратами. Створені ДКБ "Південне" і державним підприємством "Виробниче об'єднання "Південмаш" ракети-носії "Циклон" експлуатуються з 1969 року. Нова в цьому сімействі ракета "Циклон-4" матиме високоточну систему управління. "Циклон-4" виводитиме на орбіту в 500 км. космічні апарати вагою до 5 тонн.