Проект закону про засади державної мовної політики може бути розглянутий у другому читанні не раніше, ніж через 30 днів. Про це на брифінгу заявив співавтор законопроекту, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, передає кореспондент РБК-Україна.
Проект закону про засади державної мовної політики може бути розглянутий у другому читанні не раніше, ніж через 30 днів. Про це на брифінгу заявив співавтор законопроекту, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Відповідно до регламенту Верховної Ради, раніше, ніж за 30 днів, ми не зможемо повернутися до розгляду закону. За ці 30 днів комітет має відпрацювати пропозиції до нього, і лише тоді ми зможемо внести його на розгляд у другому читанні або в цілому", - сказав Колесніченко.
Нагадаємо, він також заявив, що до прийняття закону в цілому буде проведено національний круглий стіл.
Зазначимо, законопроект був сьогодні прийнятий парламентом за основу. Із цього приводу під стінами ВР на мітинг зібралося декілька тисяч осіб.
Раніше лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін заявив, що депутати фракції збираються звернутися до Конституційного суду України (КСУ) в разі ухвалення закону про мову. "Якщо вони це зроблять, то ми будемо звертатися в КСУ, і будемо вимагати, щоб закон був визнаний неконституційним. Ми будемо наполягати, щоб голосування депутатів було особистим, адже це дуже важливе питання", - заявив Кожем'якін.
У свою чергу лідер фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов раніше сьогодні висловив думку, що з прийняттям закону про мови будуть зняті всі спірні питання з даної теми. "Цей закон (законопроект) дає відповіді на ті питання, які є сьогодні в суспільстві, які були підняті ще в 2004 р. Якщо б ви їх в той час не піднімали, напевно, їх би не було. З прийняттям цього закону, як мені здається, закінчаться всі дискусії з мовної проблеми ", - сказав Єфремов. Він упевнений, що документ є консенсусним і задовольняє всім їх вимогам Європейської хартії (про мови), підтриманий основними експертами з даного питання, і вирішує цю проблему, так як вирішується в цивілізованих державах".
Як повідомлялось, під будівлею ВР сьогодні продовжується масова акція протесту прихильників і супротивниківзаконопроекту про статус російської мови. В акції беруть участь по 1,5 тис. осіб представників Партії регіонів близько і опозиційних сил. Спецпідрозділ "Беркут" розділив учасників масової акції протесту під ВР, водночас без зіткнення не обійшлося. Організатори мітингу під ВР повідомили про використання сльозоточивого газу. Офіційного підтвердження цьому зі сторони МВС поки немає.
Нагадаємо, в березні 2010 р., незадовго після обрання Президентом, Віктор Янукович заявляв, що українська мова буде єдиною державною мовою в Україні. "В Україні буде розвиватися українська мова як єдина державна", - сказав він.
Зазначимо, що відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. В березні ц.р. Янукович заявив, що Українанайближчим часом прийме закон про дві державні мови - українську та російську.