ru ua

Закон для всіх: що довело до суду компанії "Авісто" та "Санофі-Авентіс Україна"

Закон для всіх: що довело до суду компанії "Авісто" та "Санофі-Авентіс Україна"

Товариство з обмеженою відповідальністю "АВІСТО" є фінансовою установою, що була створена з метою отримання прибутку шляхом надання фінансових послуг. Компанія була зареєстрована 11.08.2015 року та отримала Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи № 633 серії ФК 24.09.2015 р., має відповідну ліцензію: розпорядження Нацкомфінпослуг 27.04.2017 року про видачу ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг. 

Протягом діяльності компанія, в основному, здійснювала наступні види фінансових послуг: кредитування за рахунок власних коштів; надання фінансових гарантій; факторинг, відступлення права вимоги (викуп боргів в банківських установах, в інших контрагентів з метою подальшого стягнення придбаних боргів).

Останнім часом у ЗМІ набула широкого розголосу справа стосовно стягнення заборгованості з ТОВ "Санофі-Авентіс Україна", що є дочірньою компанією фармацевтичної корпорації Sanofi. Обвинувачення у шахрайських діях, рейдерському захопленні, намаганнях у незаконний спосіб привласнити гроші фармацевтичної компанії, які ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" закидає Фінансовій компанії "Авісто", не відповідають дійсності і носять неправдивий характер. У зв’язку із цим я як директор компанії "Авісто" вважаю за необхідне висловити своє бачення та викласти реальні факти даної справи.

Фінансова компанія "Авісто", в основному, спеціалізується на викупі проблемної заборгованості із подальшим її стягненням в добровільному або примусовому порядку, що пов’язано із ризиком невизнання боржниками наших вимог, який ми беремо на себе. Саме через високий ступінь ризику компанія "Авісто" детально та всебічно аналізує справу, і, головне – законність усіх підтверджуючих дійсність вимог, після чого приймає рішення про придбання таких вимог.

У квітні 2017 року Фінансова компанія "Авісто" прийняла рішення про придбання вимог до ТОВ "Санофі-Авентіс Україна". Так, між ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" - замовником та ТОВ "Хоса Плекс Україна" - виконавцем, з 2012 року існували договірні відносини, які полягали у зобов’язанні ТОВ "Хоса Плекс Україна" з метою просування ТМ "Санофі" укласти договори з аптечними мережами по всій території України та зустрічному зобов’язанні ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" прийняти такі послуги та оплатити їх, як в частині погашення вимог за надані аптеками послуги, так і в частині винагороди ТОВ "Хоса Плекс Україна" за посередницьку діяльність.

У 2015 році ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" в односторонньому порядку відмовилось від виконання своїх зобов’язань, а саме сплати за надані та прийняті послуги, факт отримання яких підтверджується як первинними документами (актами прийому-передачі послуг, договорами та додатковими угодами до них), так і укладеними ТОВ "Хоса Плекс Україна" договорами з аптечними мережами щодо просування ТМ "Санофі". Викладені факти стали причиною розгляду даної справи в судовому порядку (Фінансова компанія "Авісто" подала позов на ТОВ "Санофі-Авентіс Україна").

Станом на сьогодні відбулось понад десять судових засідань, в процесі яких правова позиція ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" декілька разів докорінно змінювалась. Так, ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" спершу взагалі заперечувало наявність правовідносин з ТОВ "Хоса Плекс Україна", які підтверджуються укладеними договорами, а після цього закидало ТОВ "Хоса Плекс Україна" обвинувачення у підробці документів (у тому числі договорів з 50-ма аптечними мережами) та факсимільного підпису (міститься на актах прийому-передачі послуг, які підписували обидві компанії).

Рішенням від 15.06.2017 року Господарським судом м. Києва було винесено рішення у справі № 910/4050/17 на користь Фінансової компанії "Авісто", у зв’язку із чим наша компанія на законних підставах отримала наказ на виконання судового рішення, який представниками ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" був розцінений як привласнення коштів і названий у численних публікаціях в ЗМІ "шахрайством із незаконним привласненням коштів".

Станом на сьогодні справа розглядається Київським апеляційним господарським судом (справа №910/4050/17).Наша компанія сподівається, що головними аспектами, які врахує суд під час прийняття рішення, стануть правова позиція та документально-підтверджені докази, а не тезис, що іноземна корпорація a priori має вищий за національну компанію статус, адже закон однаковий для всіх.