ua en ru

Закон про введення біометричних паспортів в Україні набув чинності

Автор: RBC.UA
В Україні сьогодні, 6 грудня, набув чинності закон про введення біометричних паспортів.

В Україні сьогодні, 6 грудня, набув чинності закон про введення біометричних паспортів. Закон № 5492-VI "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" опубліковано у виданні "Голос України".

Відзначимо, документи що засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особистості, видані до дня набуття чинності відповідного закону, є дійсними до завершення терміну їх дії і не підлягають обов'язковій заміні.

Відповідно до закону, паспорт громадянина України має виготовлятися у формі карти, яка містить безконтактний електронний носій інформації. У паспорт повинна вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, прізвище, ім'я, стать, громадянство, дата народження, місце народження, оцифрований образ особи, оцифрована підпис, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений суб'єкт, що видали документ.

Біометричні паспорти видаються всім громадянам України з народження строком на 10 років.

Читайте також: Водійські посвідчення, видані на бланку колишнього СРСР, будуть недійсними з 1 січня 2014 р

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

Єдиний державний демографічний реєстр - це функціонально єдина система, що складається з головного і резервного обчислювальних центрів і вузлів уповноважених суб'єктів. Законом визначається, що Єдиний державний демографічний реєстр - електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про особу.

Читайте також: Біометричні паспорти в Україні будуть необхідні на фазі імплементації безвізового режиму з ЄС, - МЗС

Відзначимо, 30 листопада ц.р. представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що ЄС не буде забороняти громадянам в'їжджати на територію союзу без біометричних паспортів. "Поширена в окремих українських ЗМІ інформація про нібито запровадження Європейським союзом з 1 червня 2013 р. вимоги про наявність у громадян третіх держав, у тому числі громадян України, біометричного проїзного документа не відповідає дійсності", - заявив Єлисєєв в контексті окремих заяв в Україні по біометричних паспортів.

"Разом з тим наявність біометричного проїзного документа буде умовою безвізового в'їзду до ЄС після прийняття Європейським союзом рішення про скасування віз для громадян України", - повідомив Єлісєєв.

Читайте також: Ціна виготовлення біометричного паспорта дорівнюватиме вартості звичайного

Раніше, автор закону "Про єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак розповів, що громадяни України зможуть отримати біометричні паспорти з 1 січня 2013 р.

Нагадаємо, 29 листопада Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5492-VI "Про Єдиний державний демографічному реєстрі та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

За словами директора департаменту МЗС з питань інформаційної політики Олега Волошина, Україна незабаром почне видачу біометричних паспортів. "Якщо Україна отримає безвізовий режим з ЄС через пару років, то громадяни України зможуть в'їжджати до країн ЄС тільки з біометричними паспортами, тому прийняття Верховною радою України такого закону вкрай важливо. Тепер Україна почне процес їхньої видачі", - сказав Волошин.

Читайте також: Україна почне видачу біометричних паспортів

Також, за словами представника України при ЄС Костянтина Єлісєєва "прийняття закону про біометричні паспорти - це серцевина лібералізації візового режиму з ЄС. Цей закон Україна повинна була прийняти давно ... Далі ми перейдемо на імплементаційну стадію безвізового режиму з ЄС".

Зазначимо, що підписаний Президентом документ гарантує право громадянина відмовитися від отримання біопаспортів за релігійними переконаннями.

Читайте також: Лутковська просить Януковича ветувати закон про демографічний реєстр

Зазначимо, що біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудований спеціальний чіп, який містить двомірну фотографію його власника, а також дані: прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії.

Ідея створення біометричних документів виникла в США після подій 11 вересня 2001 р. У 2002 р. представники 188 країн світу підписали новоорлеанську угоду, що визнала біометрії особи основною технологією ідентифікації для паспортів і в'їзних віз наступного покоління.