ua ru

МЗС: Україна почне видачу біометричних паспортів

Автор: RBC.UA
Україна почне видачу біометричних паспортів. Про це заявив директор департаменту МЗС з питань інформаційної політики Олег Волошин, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна почне видачу біометричних паспортів. Про це на засіданні прес-клубу в Міністерстві закордонних справ заявив директор департаменту МЗС з питань інформаційної політики Олег Волошин, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо Україна отримає безвізовий режим з ЄС через пару років, то громадяни України зможуть в'їжджати в країни ЄС тільки з біометричними паспортами, тому ухвалення Верховною радою України такого закону украй важливе. Тепер Україна почне процес їх видачі", - сказав Волошин.

"Ухвалення закону про біометричні паспорти - це серцевина лібералізації візового режиму з ЄС. Цей закон Україна повинна була ухвалити давно... Далі ми перейдемо на імплементаційну стадію безвізового режиму з ЄС", - сказав представник України при ЄС Костянтин Єлисєєв.

Читайте також: Парламент ввів в Україні біометричні паспорти

Відзначимо, 2 жовтня ц.р. Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні і як закон законопроект № 10492 "Про Єдиний державний демографічний реєстр", яким передбачається введення в Україні біометричних паспортів.

Згідно з документом, реєстр є функціонально єдиною системою, яка складається з головного та резервного обчислювальних центрів і вузлів уповноважених суб'єктів. Законом визначається, що Єдиний державний демографічний реєстр - електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про особу.

Паспорт громадянина України є документом, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України на території України. Кожен громадянин України незалежно від віку зобов'язаний отримати паспорт громадянина України. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється всім особам, починаючи з народження і незалежно від віку на кожні десять років.

Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації. Оформлення та видача паспорта громадянина України здійснюються головним розпорядником реєстру.

Читайте також: Для в'їзду в країни Шенгенської зони знадобляться відбитки пальців

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон провадиться у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Роботи з оформлення та видачі паспортів повинні бути розпочаті з 1 січня 2013 р.

Читайте також: Ціна виготовлення біометричного паспорта дорівнюватиме вартості звичайного

Ціна виготовлення біометричного паспорта, за словами директор комбінату "Україна" Максима Степанова буде дорівнює вартості звичайного. За його словами ціни на адміністративні послуги, в тому числі на виготовлення біометричних паспортів, будуть встановлюватися максимально прозоро - нормативними актами Кабміну. Виготовлення паспортів, в тому числі і біометричних, повністю буде контролюватися державою.