Закон № 5091-VI, який звільняє від сплати ПДВ підприємців, що працюють у сфері індустрії програмної продукції, підписаний Президентом України Віктором Януковичем 30 липня, набуде чинності з 1 січня 2013 р.
Закон № 5091-VI, який звільняє від сплати ПДВ підприємців, що працюють у сфері індустрії програмної продукції, підписаний Президентом України Віктором Януковичем 30 липня, набуде чинності з 1 січня 2013 р.
Закон був опублікований в газеті "Голос України" від 2 серпня 2012 р.
Як повідомлялося, 21 червня ц.р. Янукович ветував відповідний закон. Однак пізніше, 5 липня ц.р., Верховна Рада України (ВР) прийняла документ з пропозиціями Януковича. У законі № 9744 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції, Янукович запропонував визначити термін "програмна продукція", оскільки брак визначення, як у відповідному законі, так і в Податковому кодексі могло призвести до зловживань і корупції.
Крім того, Президент зазначав, що пропоновані процедури адміністрування встановлюваного режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції є складними для бізнесу і містять корупційні ризики, і запропонував утриматися від введення додаткових підстав для проведення органами ДПСУ документальних позапланових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, а також від отримання відповідного висновку Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.
Янукович також вважав неприйнятним зниження ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників суб'єктів індустрії програмної продукції до 5% і запропонував виключити із закону ці норми.
На думку Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), даний документ в нинішній редакції не дасть поштовх для розвитку галузі високих технологій в Україні. "Президент назвав неконституційною і неефективною пропозицію зменшити ставку оподаткування прибутку фізичних осіб та єдиного соціального внеску, з чим категорично не згодні представники IT-спільноти. Проте, парламентарії прийняли законопроект вдруге, взявши до уваги всі пропозиції Президента, чим значно звузили податкові преференції для IT. На цих умовах законопроект навряд чи зможе стати тією рушійною силою, яка допоможе галузі високих технологій успішно розвиватися і утримували свої позиції на світовому ринку", - підкреслювали в ЄБА.
Як повідомлялося, наприкінці травня ВР прийняла в другому читанні і як законзаконопроект № 8267-д від 18 березня 2011 р. "Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції".
Тоді ж депутати прийняли і проект закону № 9744 від 23 січня 2012 р. ініційований групою народних депутатів про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції.
Як заявляв голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, академік НАНУ Володимир Семиноженко, прийняті зміни до законодавства дозволять легалізувати 90% ринку IT-компаній.
Водночас експерти адвокатської фірми "Паритет" юрист Вадим Шестаков і молодший юрист Леонід Чернявський вважають, що прийняті закони про пільги для IT-індустрії не досягнуть поставлених цілей, зменшать надходження до бюджету та Пенсійного фонду від великих платників податків, а також створять перевагу великим компаніям перед дрібними.