Заборгованість по виплаті заробітної плати в Україні на 1 квітня 2013 р. склала 1 млрд 78 млн 406 тис. грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
Заборгованість по виплаті заробітної плати в Україні на 1 квітня 2013 р. склала 1 млрд 78 млн 406 тис. грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
На 1 березня ц.р. заборгованість становила 1 млрд 102 млн 547 тис. грн. Таким чином, цей показник зменшився на 2,2%.
При цьому заборгованість економічно активних підприємств становить 596 млн 868 тис. грн, підприємств-банкрутів - 423 млн 616 тис. грн, економічно неактивних підприємств - 57 млн 922 тис. грн.
Читайте також: Фонд зарплати в 2013 р. виросте до 460 млрд грн, - Королевська
Найбільша заборгованість - у Донецькій (253 млн 656 тис. грн) і Харківській (99 млн 292 тис. грн) областях, найменша - у Чернівецькій (346 тис. грн) і Рівненській (1 млн 90 тис. грн) областях.
Нагадаємо, заборгованість по виплаті зарплати в лютому виросла на 9,6% - до 1,1 млрд грн.
Раніше міністр соціальної політики Наталія Королевська повідомляла, що Кабінет міністрів звернеться до Верховної Ради України з метою вирішення проблеми заборгованості із соціальних виплат відповідно до рішень національних судів.
За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, уряд запропонує визнати зазначену заборгованість державним боргом. І далі, у межах можливостей державного бюджету, щорічно виділяти певну суму для поетапного погашення.
Читайте також: Королевська хоче створити спецфонд для грошових виплат працівникам підприємств-банкрутів
Виплаті заборгованості буде передувати певний період, який буде відведений для подачі документів на виконання судових рішень з тим, щоб сформувати загальну цифру цього боргу. Зокрема, пропонується встановити піврічний термін для подання громадянами відповідних документів.
Міністр юстиції також зазначив, що виконати всі судові рішення по соціальних виплатах, є надзвичайно складним завданням. За його словами, за всі роки існування української держави було прийнято величезну кількість законів, які надають пільги і преференції різним категоріям громадян, і ні в одному році вони в повному обсязі не виконувалися.
Згідно з даними голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла Бродського, в Україні 145 млрд грн заробітної плати виплачується неофіційно. Також за деякими даними 4,7 млн людей у нашій країні працюють нелегально.
Читайте також: Середня зарплата за лютий зросла до 3,04 тис. грн
Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд приділятиме максимальну увагу виведення бізнесу з тіні.