Прокуратура Московського метрополітену в ході розслідування справи про обвалення на Замоськворецкой лінії метро затримала гендиректора компанії "Полюс-М" Радислава Либу, передає телеканал "Росія". Ця компанія проводила над лінією метро роботи по установці рекламного щита, внаслідок чого відбулося обвалення бетонної балки в тунелі на перегоні між станціями "Войковськая" і "Сокіл".
"В ході допиту підозрюваний визнав, що фірма здійснювала роботи без якої-небудь дозвільної документації", - повідомили в прокуратурі. Балка, що звалилася, ударила по першому і третьому вагонах потягу, що слідував в тунелі. Ніхто не постраждав, але рух на вітці був зупинений.
За фактом події збуджена кримінальна справа по статті УК РФ про порушення правил безпеки при веденні будівельних і інших робіт.
Як повідомлялося раніше, ЧП відбулося вчора в московському метро близько 14.30 за московським часом. Причиною обвалення тунеля стали будівельні роботи, що проводяться на поверхні. Будівельні роботи, які мали такі серйозні наслідки і трохи не привели до трагедії, проводилися в районі перетину Ленінградського шосе із залізничними коліями Ризького напряму. Недалеко від цього місця була виявлена машина для забивання паль з підмосковними номерами, підйомний автокран МАЗ, а також гусеничний бульдозер.
Нагадаємо, що міліції вдалося затримати п'ятеро робочих, які намагалися сховатися з місця події на мікроавтобусі "Газель". На допиті в ОВД "Войковській" вони показали, що з ранку зайнялися установкою рекламного щита. Для цього їм належало забити декілька паль. Забивши першу палю, робочі із здивуванням виявили, що вона повністю пішла під землю. Не дивлячись на це, робочі продовжили забивати наступні палі. Всього було забито 11 паль, одна з яких і "прошила" наскрізь вагон потягу, що проходив під землею.
Зараз лінія відновила свою роботу - в 05:30 за московським часом відкрилися двері станцій "Річковий вокзал", "Водний стадіон" і "Войковськая", рух по яких був зупинений напередодні.
Проте ліквідація наслідків аварії продовжуватиметься. Так, ділянка від станції "Сокіл" до станції "Річковий вокзал" буде закрита в ніч з 20 на 21 березня в 00:00 (замість 1:00). Вхід на станції "Войковськая", "Водний стадіон" і "Річковий вокзал" Замоськворецкой лінії у вказаний період також буде закритий.