Комісія з питань помилування рекомендувала Януковичу помилувати Луценка та Філіпчука

Комісія з питань помилування при Президентові України рекомендувала Президентові Віктору Януковичу помилувати екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука. .

Комісія з питань помилування при Президентові України рекомендувала Президентові Віктору Януковичу помилувати екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка (на фото) та екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука. Про це повідомило джерело в комісії, передає "5 канал".

Нагадаємо, вчора уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Януковича з проханням про помилування Луценка, Філіпчук сам звернувся із проханням про помилування, а Янукович дав відповідне доручення Комісії з питань помилування.

"За час відбування основного покарання в місцях позбавлення волі у Луценка Ю.В. неодноразово фіксувалося погіршення стану здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності оперативного хірургічного втручання. На сьогоднішній день стан його здоров'я вимагає постійного нагляду і контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання. станом на квітень 2013 року Луценко Ю.В. фактично відбув більшу частину призначеного судом покарання.

Враховуючи вашу, шановний Вікторе Федоровичеву, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти у галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, які містяться в місцях позбавлення волі, прошу вас помилувати Луценка Юрія Віталійовича і звільнити його від основного покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України", - було сказано в зверненні Лутковської.

Читайте також: Лутковська просить Януковича помилувати Луценка

Захисник Юрія Луценка адвокат Олексій Баганець повідомив сьогодні РБК-Україна, що Луценко вийде на свободу навіть в тому випадку, якщо звернення Лутковської до Президента про помилування стосувалося тільки першої кримінальної справи. "У повідомленні про помилування мова не йде про те, до якої справи воно відноситься. Але я можу висунути версію, що мова йде про першу справу, по якій Юрій Луценко засуджений до 4 років позбавлення волі. Адже по ньому вже оголошено рішення Вищого спеціалізованого суду. У другій справі ще немає рішення. Проте в другій справі мова не йде про позбавлення волі, там два роки обмеження свободи. Йому можуть перерахувати обмеження свободи на позбавлення волі, але фактично Юрій Віталійович цей термін вже відбув", - повідомив Баганець.

Нагадаємо, 3 квітня колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України по розгляду цивільних і кримінальних справ винесла ухвалу за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку в задоволенні касації.

Читайте також: Янукович доручив розглянути можливість помилування екс-міністрів Луценка і Філіпчука

Захист Юрія Луценка, не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду України по касації, звернувся до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати порушення прав екс-міністра на справедливий суд. У системі українського правосуддя всі методи захисту прав Луценко у цій справі вже вичерпані.

27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за заподіяний збиток - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр.), з позбавленням права обіймати керівні посади і рангу державного службовця. 16 травня Апеляційний суд м. Києва підтвердив правомірність вироку райсуду.

Читайте також: Луценко вийде на свободу, навіть якщо звернення Лутковської про помилування стосувалося тільки першої кримінальної справи, - адвокат

17 серпня минулого року Печерський райсуд визнав Луценка винним у службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв ухвалу про продовження розслідування справи по отруєнню екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Апеляція 22 листопада минулого року залишила в силі цей вирок.

Що стосується Філіпчука, то він 5 квітня 2012 р. був засуджений Солом'янським районним судом Києва до 3 років позбавлення волі у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладенні угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers. Звинувачення проти Георгія Филипчука базувалося на вартості юридичних послуг, що надаються міністерству для аналізу угоди між українським урядом і компанією Vanco Prykerchenska LTD. Нагадаємо, в 2007 році ця структура уклала договір з Україною про вивчення і використання континентального шельфу Чорного моря. Проте згодом уряд вирішив розірвати договір. Для консультацій з даного приводу Мінприроди залучило компанію Astapov Lawyers. Результати проведеного ними юридичного аналізу угоди надали підстави для її розірвання в травні 2008-го. За свої послуги юридична компанія отримала від Мінприроди 144 тис. євро. Але компанію Vanco Prykerchenska розірвання договору не влаштувало, тому вона звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з позовом проти України.

Цим же вироком суду він був позбавлений права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими обов'язками строком на 3 роки, а також позбавлений 1 рангу державного службовця.

Суд також ухвалив стягнути з Филипчука на користь держави 1,433 млн грн. заподіяних збитків.Засуджений екс-міністр збитки державі відшкодував.

21 червня 2012 р. Апеляційний суд Києва замінив визначену Филипчуку Солом'янським районним судом Києва міру покарання на 2 роки позбавлення волі умовно.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся