Юрій Білоног: "Україна повинна бути в десятці найсильніших за підсумками Лондонської Олімпіади"

XXX літні Олімпійські ігри стартували. Напередодні старту Лондонської Олімпіади РБК-Україна в бліц-інтерв'ю з олімпійським чемпіоном, одним з героїв афінської Олімпіади чемпіоном світу і Європи зі штовхання ядра Юрієм Білоногом постаралося спрогнозувати результат українських олімпійців у Лондоні, а також прокоментувати скандал з підготовкою окремих представників збірної команди.

РБК-Україна: Які Ваші особисті очікування від лондонської Олімпіади?

Юрій Білоног: Я хочу сказати, що результати повинні бути досить високими на Олімпійських іграх, оскільки світова легка атлетика не стоїть на місці. Нашим атлетам складно конкурувати.

Але вони поїхали в кращій своїй формі. До цих змагань йшли чотири роки, пройшли весь олімпійський цикл, і попереду фінальний акорд - Олімпійські ігри. Я думаю, що наші спортсмени виступлять гідно - і ми будемо ними пишатися.

РБК-Україна: Ви самі летите до Лондону? Чим Ви взагалі зараз займаєтеся?

Юрій Білоног: Ні. Після завершення спортивної кар'єри я, як і колись, допомагаю спортсменам у підготовці, ділюся своїм досвідом.

РБК-Україна: Чому не летите?

Юрій Білоног: Це складне питання. Його потрібно задати питання керівникам, які становили делегацію. Мені ніяких пропозицій не було. Я сам це питання не педалював.

РБК-Україна: І де Ви плануєте дивитися Ігри?

Юрій Білоног: Вдома в Одесі. По телевізору.

РБК-Україна: А Ваші спортсмени будуть в Лондоні?

Юрій Білоног: Так, Катя Корсак, Андрій Семенов - диск жіночий і ядро чоловіче.

РБК-Україна: І Ви їх тренер?

Юрій Белон: Так.

РБК-Україна: Тоді чому Ви не в делегації?

Юрій Білоног: Не знаю. Повторюся я не педалював це питання. Щоб не вважали, що я меркантильний.

РБК-Україна: Гордість?

Юрій Білоног: Не знаю. Не хочу про це говорити. Мені не запропонували, я не наполягав.

РБК-Україна: Про шанси своїх підопічних що можете сказати?

Юрій Білоног: Час покаже, ми зробили все можливе і неможливе.

РБК-Україна: А шанси взагалі є?

Юрій Білоног: Шанси у будь-якого спортсмена є. Є ряд прикладів на Олімпійських іграх, згадайте шорт-трек, коли всі три впали в фіналі. Це фортуна.

РБК-Україна: До речі про телебачення. Ви напевно бачили цей знаменитий сюжет про підготовку олімпійців. Якщо вірити словам спортсменів і авторів сюжету, це справжня ганьба. Але представники спортивних відомств говорять про зворотнє.

Юрій Білоног: Насправді - це правда. Керівники захищають своє відомство. Їх можна зрозуміти. Але є факти. У нас немає стадіонів легкоатлетичних. Один манеж на всю країну - легкоатлетичний в Сумах.

Все інше побудовано ще в 70-х роках. Так, є ще стадіони в Донецьку та Ялті, НСК «Олімпійський». Але, на жаль, спортсмени не можуть там тренуватися, тому що їх віддають для проведення концертів. І це правда.

Умов для того, щоб метати молот, спис, диск в Києві немає. Керівники виявилися заручниками ситуації. Спортсмени повстали, а керівникам відповісти нічим.

РБК-Україна: Наскільки подібний конфлікт може вплинути на мікроклімат всередині збірної, не призведе це до розбалансування ситуації?

Юрій Білоног: Я думаю, ні до чого не призведе. Спортсмени виступлять настільки, наскільки вони готові. Я думаю, що на їх виступах це не відіб'ється.

РБК-Україна: Що стосується фінансування олімпійців. Ви напевно спілкувалися з тими, хто буде представляти Україну в олімпійському Лондоні. Наскільки воно було достатнім?

Юрій Білоног Фінансування було, і досить хороше. Спортсмени їздили на збори за кордон, харчування давалося, стипендії президентські, губернаторські. Може бути, спортсмени порахували, що його недостатнім оскільки мова йде про Олімпійські ігри...

РБК-України: Ну, а Ви як вважаєте, чи припустимо було оприлюднення в ефірі тієї інформації, в тому числі, і про туалети, і про харчування?

Юрій Білоног: Ви знаєте, все ж накопичується, і рано чи пізно однаково б вибухнуло б. Ну, вибухнуло зараз. Напевно вони (спортсмени) прорахували всю ситуацію і знали, що вихід подібного сюжету викличе резонанс. Але це правда, вони так живуть.

РБК-Україна: Хто може виграти командний залік?

Юрій Білоног: Гранди - Росія, Америка, Німеччина, Англія. Ми будемо десятими. Традиція ця вже склалася. Уже на п'ятий олімпійський цикл з моменту незалежності України везе своїх спортсменів. Я думаю, ми традицію збережемо і будемо в десятці. Може бути 11, 12.

РБК-Україна: Які види Вам надають оптимізму?

Юрій Білоног: Я не хочу підкреслювати види, щоб не образити тих спортсменів. Традиційно сильні наші веслярі, легкоатлети, штангісти, стрілянина всіляка (цибуля, пістолет, стендова) велосипедисти. У будь-якому вигляді спорту ми можемо очікувати медаль.

РБК-Україна: На проводах олімпійців Майдан не був заповнений навіть на половину. Я розумію - дощ, але...

Юрій Білоног: Ви ж самі бачили, що погодні умови не сприяли. Зокрема, це стало причиною того, що з програми був прибраний пробіг з факелом. Так, в 2008 р., коли проводжали, народу було дуже багато, пафос, красиво. А зараз... Мабуть погода просто злякала уболівальників.

РБК-Україна: Перенаситилися Євро-2012 чи просто розчарування?

Юрій Білоног: Може бути, ці емоції Євро забрало у наших людей. Просто «на ура» пройшли ці заходи. Ніхто не очікував, що все так пройде. Ну, і Олімпійські ігри вони затьмарили, напевно.

Плюс, я думаю, що все-таки погода не сприяла тому, щоб ми проводили спортсменів. З іншого боку відразу ж пройшли акліматизація до лондонської погоду (посміхається).

РБК-Україна: Як олімпійський чемпіон, Ви вважаєте корисним пафос, гучні публічні проводи і т.д.? Або, навпаки, краще, щоб спортсменів не чіпали, дали зосередитися?

Юрій Білоног: Складно сказати. Є спортсмени з забобонами, вони, як правило, перед стартом інтерв'ю не дають, не показуються. Є ті, хто більш відкритий.

РБК-Україна: Але апріорі Ви вважаєте, що підтримка олімпійців повинна бути масовою?

Юрій Білоног: Звичайно, повинна бути масовість, резонанс, всенародність, телебачення. Я згадую себе: всі надали свою підтримку для того, щоб я виграв олімпійську медаль. Будь-яка підтримка - удар по плечу, побажання удачі - важливі в даному контексті.

Спілкувався Олексій Біловол

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся