ua en ru

Юрій Артеменко: "Сподіватися, що російські канали почнуть говорити правду про Україну, не доводиться"

Автор: RBC.UA
Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів, скільки всього російських каналів вже заборонено для ретрансляції в Україні, скільки ще перевіряється, скільки українських каналів дозволені до ретрансляції в Росії, а також чи є шанси на виправлення ситуації.

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко в бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів, скільки всього російських каналів вже заборонено для ретрансляції в Україні, скільки ще перевіряється, скільки українських каналів дозволені до ретрансляції в Росії, а також чи є шанси на виправлення ситуації.

РБК-Україна: Юрій Анатолійович, скільки російських каналів вже заборонено транслювати на території України?

Юрій Артеменко: На сьогоднішній день на території України заборонена трансляція 15 російських каналів.

РБК-Україна: Чи проводить Нацрада зараз моніторинг каналів, які є потенційними порушниками?

Юрій Артеменко: Звичайно. Зараз ми проводимо моніторинг шести каналів. Звісно, це російські канали, а також один білоруський.

РБК-Україна: Тобто Нацрада проводить моніторинг не тільки російських каналів?

Юрій Артеменко: Ми проводимо моніторинг всіх каналів, які є російськомовними або україномовними і які носять інформаційно-публіцистичний характер. Тобто ми не розглядаємо канали, наприклад, мультфільмів або дозвільних.

РБК-Україна: Чи були випадки позбавлення Нацрадою ліцензій будь-якого провайдера програмних послуг за ігнорування заборони на трансляцію заборонених каналів в Україні?

Юрій Артеменко: Я можу сказати, що вже порушено дві кримінальні справи з цього приводу. За результатами розгляду цих кримінальних справ Нацрада прийматиме рішення щодо позбавлення ліцензій.

РБК-Україна: Чи існує механізм зняття заборони на трансляцію таких заборонених каналів? Можливо, деякі канали вже виправили факти порушень?

Юрій Артеменко: Механізм завжди один - говорити правду, і тоді здійснюйте мовлення на Україну. Адже під заборону потрапляють канали не які випадково порушили, а які порушують систематично. У нас ставлення до українських і російських мовникам однакове.

Але я вважаю, що на тлі тієї політики, яку проводить керівництво держави (РФ, - ред.), сподіватися на те, що канали почнуть говорити правду про Україну, не доводиться.

РБК-Україна: Скільком українським каналам влада Росії дає змогу працювати у себе в країні?

Юрій Артеменко: Тільки двом каналам, і то в певних рамках. Йде інформаційно-пропагандистська політика Росії, яка не дає змогу якимось об'єктивним каналам інших країн здійснювати мовлення в Росії. Одночасно з цим проводиться антиукраїнська, антидемократична політика в Україні та інших країнах світу.

РБК-Україна: Яка ситуація сьогодні в українському радіоефірі? Чи робила Нацрада попередження яким-небудь радіостанціям?

Юрій Артеменко: Було двічі оголошено попередження радіо "Вести". Причому одне попередження було не з причини інформаційного наповнення, а з питань оформлення ліцензії. Справа в тому, що сам формат радіо у нас в основному носить не інформаційний характер, а розважально-музичний.

РБК-Україна: Яка ситуація з мовленням в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі?

Юрій Артеменко: Майже на всіх звільнених територіях відновлено мовлення телерадіокомпаній, які мають на це ліцензію. З допомогою "Радіо 24" ми доводимо інформацію до Луганська і з допомогою "5 каналу" та "Радіо 24" - до Донецька. На захоплених територіях йде трансляція переважно російських каналів.

Розмовляв Ілля Іванов