Ю.Тимошенко: Україна не має заборгованості за спожитий газ

Україна не має заборгованості за спожитий природний газ. Про це заявила сьогодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час прес-конференції в Стокгольмі, передає кореспондент РБК-Україна. "Я думаю, що Президент повинен знати, що борги, про яких він говорить, - не борги України, а борги RosUkrEnergo, які залишилися з попередніх періодів. Україна RosUkrEnergo нічого не винна", - сказала вона.
Україна не має заборгованості за спожитий природний газ. Про це заявила сьогодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час прес-конференції в Стокгольмі, передає кореспондент РБК-Україна.
"Я думаю, що Президент повинен знати, що борги, про які він говорить, - не борги України, а борги RosUkrEnergo, які залишилися з попередніх періодів. Україна RosUkrEnergo нічого не винна", - сказала вона. Ю.Тимошенко зазначила необхідність розібратися в питанні корупції в газовому секторі і виразила надію, що її уряду вдасться покінчити з корупцією в газовому секторі і перейти на прямі прозорі контракти.
У свою чергу, перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш спростовує заяву Ю.Тимошенко, що заборгованість за газ - це заборгованість RosUkrEnergo. Про це він заявив по закінченню засідання РНБО. С.Гавриш стверджує, що це заборгованість українського уряду. "А якщо уряд вважає, що це не так – то нехай проведе аудит і доведе зворотнє", - сказав перший заступник секретаря РНБО.
Раніше сьогодні Президент України Віктор Ющенко заявив, що уряд за 5 днів повинен розрахуватися з боргом за російський газ. При цьому він підкреслив, що борг НАК "Нафтогаз України" у розмірі 2 млрд дол. - це відповідальність Кабміну. За його словами, уряд до цих пір не розрахувався за постачання імпортного газу ще за I квартал 2008 р. За словами В.Ющенка, ціна газу на 2009 р. повинна бути "не політичною, а економічною". В той же час Президент додав, що економіка повинна бути і в розрахунках за оренду землі Чорноморським флотом РФ і у вартості транзиту і зберігання газу. Саме такий економічний підхід повинен відстоювати уряд, зазначив глава держави.
Напередодні глава "Газпрому" Олексій Міллер під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим заявив, що борг української сторони за постачання газу становить 2,4 млрд дол., причому заборгованість не тільки не погашається, але і росте. При цьому він зазначив, що не бачить прогресу в переговорах з Києвом в рішенні цього питання. У свою чергу Д.Медведєв доручив керівникові "Газпрому" стягнути цей борг з України в "добровільному або примусовому порядку". Пізніше швейцарський трейдер RosUkrEnergo уточнив, що цю суму НАК "Нафтогаз України" повинна йому, що ускладнює у свою чергу розрахунки посередника з "Газпромом". У відповідь НАК "Нафтогаз України" заявив, що заборгованість за газ перед RosUkrEnergo становить 1 млрд 267 млн дол. При цьому в компанії підкреслили, що не мають простроченої заборгованості перед "Газпромом".
Нагадаємо, 2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, який повинен лягти в основу детальної угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом України". В документі зазначається, що з 1 січня 2009 р.. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини з постачань газу, усуваючи, таким чином, зі схеми RosUkrEnergo. Меморандумом також встановлює трирічний перехідний період на ринкові ціни з постачань і транзиту газу. Сторони вже погодили обсяг постачань газу на 2009 р., який становить 55 млрд куб. м.
Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top