Ю.Недашковський: "Енергоатом" до 25 грудня узгодить умови кредиту з російським "Ощадбанком" на 1 млрд дол

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" має намір до 25 грудня 2010 р. узгодити всі параметри кредитної угоди з Ощадбанком Росії на 1 млрд дол. для фінансування будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС.

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" має намір до 25 грудня 2010 р. узгодити всі параметри кредитної угоди з Ощадбанком Росії на 1 млрд дол. для фінансування будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС. Про це повідомив сьогодні президент компанії Юрій Недашковський на прес-конференції.

За його словами, до проекту бюджету Україні на 2011 р. планується закласти механізм державних гарантій під цю позику.

Цей транш буде спрямовано на закупівлю в Росії обладнання тривалого циклу виготовлення. Ю.Недашковський пояснив, що для введення блоків у експлуатацію з 2015 р. вже необхідно укладати контракти на виробництво корпусів реактора.

Голова компанії відзначив, що після підготовки ТЕО стане зрозуміла точна вартість будівництва. Тоді "Енергоатом" продовжить переговори зі Ощадбанком з кредитування будівництва. На даний час орієнтовна вартість двох блоків оцінюється в 4-5 млрд дол.

Нагадаємо, 29 жовтня ц.р. Ю.Недашковський повідомив, що Росія погодилася кредитувати українську частину постачань для будівництва 3 і 4 блоків Хмельницької АЕС. За його словами, наразі залишається орієнтовна схема фінансування, згідно з якою Росія кредитує 85% проекту, Україна - 15%: "Ми завершуємо зараз підготовку документів з відповідальності російської і української сторін, готуємо усі специфікації: яке устаткування припускаємо узяти з РФ, України, третіх країн".

Нині компанія спрямовує на реалізацію проекту по 30 млн дол. на рік. Ці суми йдуть на відновні роботи, за окремими локальними проектами. "Ми розраховуємо до кінця року укласти з російською стороною контракт на постачання корпусу реактора. Це найдорожча частина", - додав Ю.Недашковський.

Двома днями раніше в «Росатомі» повідомили про можливий початок добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС у кінці 2010 р. - початку 2011 р.

Відзначимо, що 7 жовтня "Сбєрбанк Росії" заявив про готовність виділити Україні 1 млрд дол. кредиту під державні гарантії на будівництво третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС. Генеральний директор відособленого підрозділу "Атомпроектінжиніринг" НАЕК "Енергоатом" Володимир Бронніков заявив, що після затвердження проекту, коли стане зрозумілою повна вартість робіт, почнуться переговори щодо другої частини фінансування на усе будівництво. Україна повинна сплатити зі свого боку не менше 15% загальної вартості будівництва. Грошей на це в тарифі поки немає. Тому "Енергоатом" звернувся в Національну комісію регулювання електроенергетики з проханням збільшити вартість електроенергії АЕС для інвестування додаткової виручки в будівництво блоків. За попередніми оцінками, вартість розширення Хмельницької АЕС оцінюється в 4-5 млрд дол.

Нагадаємо, 25 червня ц.р. Ю.Недашковський заявив, що добудовуватимуть саме третій і четвертий блоки ХАЕС, оскільки результати дослідження будівельних конструкцій під енергоблоки, що залишилися з радянських часів, свідчать про те, що вони надійні і гарантовано можуть простояти 45 років. Коментуючи рішення добудовувати третій і четвертий блоки ХАЕС, президент НАЕК відзначив: "Питання не в грошах, а в заощадженні часу на будівництво".

Раніше, 9 червня ц.р., міністр палива і енергетики України Юрій Бойко і гендиректор держкорпорації "Росатом" Сергій Кірієнко підписали угоду про співпрацю в будівництві третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Документ передбачав забезпечення російською стороною обсягів фінансування, необхідних для проектування будівництва і введення в експлуатацію третього і четвертого енергоблоків ХАЕС, в т.ч. для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ в Україну, або закуповуються в Україні за умови часткового співфінансування українською стороною.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся