ua en ru

Ю.Колобов: НБУ налаштований на продовження співпраці з МВФ

Автор: RBC.UA
Національний банк України (НБУ) налаштований на продовження співпраці з МВФ. Таку заяву зробив перший заступник голови правління НБУ Юрій Колобов під час круглого столу, який провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID "Розвиток фінансового сектору" FINREP та тижневика "Дзеркало тижня. Україна", передає видання.

Національний банк України (НБУ) налаштований на продовження співпраці з МВФ. Таку заяву зробив перший заступник голови правління НБУ Юрій Колобов під час круглого столу, який провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID "Розвиток фінансового сектору" FINREP та тижневика "Дзеркало тижня. Україна", передає видання.

За словами чиновника, кооперація з МВФ вигідна для України з точки зору можливості залучення дешевих кредитів і підвищення привабливості вітчизняної економіки для іноземних інвесторів. "НБУ дуже акуратно ставиться до виконання всіх своїх зобов'язань перед МВФ, і ми практично за всіма параметрами їх виконуємо", - зазначив Ю.Колобов.

Аналізуючи наслідки гіпотетичного виходу України з програми співпраці з МВФ, екс-глава Міністерства фінансів Ігор Уманський зазначив, що поточні ризики глобальної економіки, зумовлені, зокрема, проблемами Греції, Португалії, Іспанії, Ірландії, США, і так не сприяють залученню Україною зовнішнього фінансування, а у разі припинення співпраці з МВФ можливості отримання іноземних позик для Києва ще погіршаться.

На думку ж екс-заступника міністра фінансів, екс-заступника голови НБУ Олександра Савченка, головним негативним наслідком припинення співпраці з МВФ буде гальмування економічних реформ у державі (пенсійної, житлово-комунальної тощо).
Однак, як спрогнозував екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, якщо програма співпраці з МВФ буде зупинена, Україні все одно незабаром доведеться до неї повертатися.

Відзначимо, 26 квітня постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що причиною ненадання МВФ кредитів Україні на сьогодні є не тільки претензії МВФ до проведення пенсійної реформи, але ще ряд вимог, що в цілому складаються з 4-х пунктів.

"По-перше, це пенсійна реформа і приведення її у відповідність з тими вимогами, які були прописані в меморандумі, підписаному ще в липні та грудні місяці. Друге - це коригування тарифів на газ та опалення. Третьою вимогою є те, що дефіцит "Нафтогазу" буде не більше 3% ВВП", - сказав М.Альєр.

За його словами, четверта вимога полягає в тому, що стосовно Національного банку України (НБУ) має бути скасована вимога, що ця структура повинна закуповувати рекапіталізаційні облігації протягом 5 днів за їх номінальною вартістю.

На думку М.Альєра, наступний транш МВФ в Україну може надійти тільки "після того, як Україна виконає ці чотири вимоги".

Раніше директор департаменту управління державним боргом та міжнародного співробітництва Міністерства фінансів України Сергій Макацарія заявляв, що Мінфін очікує візит місії МВФ з 10 по 20 травня.

Нагадаємо, 16 квітня ц.р. керівник Європейського департаменту МВФ Антоніо Боргес заявив, що фонд виділить черговий транш кредиту Україні за програмою stand by після того, як влада країни виконає свої обіцянки підвищити ціну на газ для населення та провести пенсійну реформу.

Україна повинна була отримати черговий транш від МВФ у розмірі близько 1,5 млрд дол. в березні. Але виділення грошей було відкладено через невиконання умов меморандуму з фондом.