Компанія YouTube, що належить корпорації Google, планує запровадити платну передплату на деякі канали, що дозволить платформі прямо конкурувати з кабельними мережами і сервісами потокового відео. За даними джерел, YouTube вже звернулася до деяких виробників відеоконтенту з пропозицією створити канали, за доступ до яких користувачі сервісу повинні будуть щомісячно платити від 1 до 5 дол.
Компанія YouTube, що належить корпорації Google, планує запровадити платну передплату на деякі канали, що дозволить платформі прямо конкурувати з кабельними мережами і сервісами потокового відео, наприклад, Netflix, пише The Financial Times.
Читайте також: На YouTube створено ClipBox Channel - музичний канал для білоруських артистів
За даними джерел видання, YouTube вже звернулася до деяких виробників відеоконтенту з пропозицією створити канали, за доступ до яких користувачі сервісу повинні будуть щомісячно платити від 1 до 5 дол.
Повідомляється, що платними стануть комерційні відео, як-от контент від телеканалів і кіностудій, бібліотеки наукових та освітніх відео, а також різні "живі" заходи, такі як концерти, презентації та ін. Поки у YouTube ще не сформовано конкретного списку платних каналів.
При цьому друга обговорювана модель нової системи монетизації трафіку - надати можливість компаніям стягувати плату з тих користувачів, які хочуть подивитися відео до того, як воно буде доступне всім безкоштовно, пише The Wall Street Journal.
Читайте також: Google запускає в Україні YouTube
Близько 45% виручки YouTube буде забирати собі, а інша частина коштів розподілятиметься між виробниками контенту. Платна передплата може бути запущена у другій половині 2013 р., кажуть джерела. Згідно з іншими даними, нова система монетизації трафіку запрацює у квітні. Відеосервіс також розглядає можливість ввести плату за перегляд контенту у прямому ефірі і доступ до відеотек, у яких можна знайти програми, котрі вийшли раніше.
"Протягом тривалого часу ми говорили, що для різного контенту необхідна різна система оплати, - цитує FT представника YouTube. - Багато наших партнерів вважають, що передплата є найбільш вигідною моделлю, і ми розглядаємо таку можливість".
Зазначимо, що Google вже кілька років обговорює питання про те, як зробити відеосервіс і доступний через нього контент більш професійним, а отже, і більш привабливим для рекламодавців. Сервіс давно вийшов далеко за межі своєї первинної ідеї, коли користувачі розміщують домашнє відео на порталі.
Читайте також: Відео GangNam Style принесло YouTube 8 млн дол
Зокрема, YouTube дозволяє компаніям створювати виділені канали та отримувати дохід від реклами - вони збирають тисячі передплатників, які очікують на появу нових серій від виробників відео. Наприклад, канал MondoMedia, який розміщує оригінальні мультфільми для дорослих, за весь час існування зібрав 1,4 млрд переглядів, минулого тижня їх кількість склала 6 млн.
За оцінками аналітика RBC Capital Markets Марка Махоуні, виручка YouTube у 2012 р. склала близько 4 млрд дол. в порівнянні із 2,5 млрд дол. у 2011 р. За його прогнозами, цьогоріч показник може вирости до 5 млрд дол. Половина цієї суми піде на відрахування для виробників контенту, які ділять із сервісом виручку від реклами.
Зазначимо, що на даний час портал монетизується в основному за рахунок реклами, платні покази фільмів займають мізерну частку.
Читайте також: Google дозволила створювати презентації в офлайн
Протягом найближчих кількох років YouTube може витратити сотні мільйонів доларів для того, щоб залучити виробників контенту з усього світу створювати оригінальні ролики спеціально для відеосервісу. YouTube вже вклала кошти у створення подібних каналів для американських глядачів: компанія уклала партнерства з гумористкою Емі Полер, голлівудським режисером Джоном Евнетом, репером Jay-Z. Сервіс також працює з великими виробниками відеоконтенту, такими як Walt Disney Co. і Endemol N.V., відомим своїми телешоу "Фактор страху" і "Великий брат".
Ідея ввести плату за доступ до частини каналів може стати новим джерелом виручки для YouTube, кажуть джерела FT. Це також може сприяти залученню нових контент-виробників, які надають перевагу передплатній моделі розповсюдження. Це також дозволило б привернути увагу до відеосервісу від Google і власників кабельних телеканалів - вони могли б розміщувати частину своїх програм на YouTube.
Втім, відеосервіс, за прогнозами, стикнеться з конкуренцією з боку сервісів Hulu і Netflix, які вже використовують модель платної передплати. Кількість передплатників Hulu, який належить Walt Disney, News Corp. і Comcast, становить 3 млн користувачів, портал надає доступ до телепрограм таких американських телемереж, як ABC і Fox. Netflix є найбільшим онлайн-відеосервісом, з понад 30 млн передплатників. Цього тижня сервіс почне показувати перший сезон серіалу "Картковий будиночок": компанія зробила ремейк однойменної політичної драми каналу BBC 1990 р.
Читайте також: Відео перестрілки в Афганістані зібрало понад 23 млн переглядів на YouTube (відео)
YouTube - це платформа, за допомогою якої автори відеоконтенту можуть поширювати ролики. Число щоденних переглядів відео на YouTube по всьому світу перевищує цифру в 4 млрд, щохвилини на сайт завантажується 72 години відеоконтенту. Штаб-квартира YouTube LLC знаходиться в Сан-Бруно, Каліфорнія. YouTube є дочірньою компанією Google Inc.
У жовтні минулого року стало відомо, що відеохостинг YouTube планує запустити по всьому світу 60 нових онлайн-телеканалів, щоб скласти конкуренцію класичному телебаченню. При цьому одинадцять з них будуть створюватися в Німеччині. Керівництво компанії сподівається таким чином привернути користувачів оформлювати передплату на телепрограми YouTube на свій смак і частіше користуватися цією послугою в Інтернеті, надаючи їй перевагу перед традиційними телевізійними каналами.
Читайте також: Засновник YouTube продає свій розкішний пентхаус (фото)