Уряд Японії схвалив новий пакет заходів економічного стимулювання обсягом у 5,05 трлн ієн (61 млрд дол.), покликаний зупинити зростання ієни і дефляцію.
Уряд Японії схвалив новий пакет заходів економічного стимулювання обсягом у 5,05 трлн ієн (61 млрд дол.), покликаний зупинити зростання ієни і дефляцію, повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.
План стимулювання буде представлений на слуханнях у парламенті в рамках додаткового бюджету вже в жовтні.
Останні статдані по Японії показали зниження експорту, промислового виробництва і погіршення корпоративних настроїв. Токіо вже витратив 915 трлн ієн на заходи щодо стимулювання економіки. А Центробанк Японії напередодні наблизив базову облікову ставку до нульового значення, встановивши її в діапазоні 0,0-0,1% і призупинив зростання курсу національної валюти, втрутившись у валютні торги.
Нагадаємо, за останні тижні ряд великих економік зробили кроки, націлені на стримування спекулятивного зростання своїх валют.
Після того як Японія вперше за шість років здійснила валютну інтервенцію, продавши минулого місяця близько 25 млрд дол., Бразилія погрозила наслідувати приклад Японії і також збільшила в два рази податок на покупки місцевих облігацій нерезидентами, щоб стримати приплив іноземної валюти.
Відзначимо, 6 жовтня ц.р. директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домінік Стросс-Кан висловив побоювання вступу світової економіки у фазу міжнародних "валютних війн". "Очевидно, що у світі починає поширюватися думка про те, що валюти можна використовувати як політичну зброю. Якщо ця ідея буде втілена в життя, вона створить дуже серйозну загрозу економічному відновленню", - повідомив Д.Стросс-Кан.
На його думку, за останні тижні ряд великих економік зробили кроки, націлені на стримування спекулятивного зростання своїх валют.
Відзначимо, що цільова ставка японського ЦБ за кредитами overnight для комерційних банків знаходилася на рівні 0,1% з 19 грудня 2008 р. В кінці 2008 р. Банк Японії двічі змінював облікову ставку: 31 жовтня - з 0,5% до 0,3% річних, а через півтора місяці - до 0,1%.
У 2001-2006 рр. японський Центробанк проводив політику нульової облікової ставки в рамках зусиль держави по боротьбі з хронічними хворобами японської економіки останніх двох десятиліть - негативною інфляцією і анемічним зростанням ділової активності.