Японія вимагає від України звіту про роботу з підготовки проектів для використання коштів, отриманих за Кіотським протоколом. Мова про це йшла під час зустрічі в Національному агентстві екологічних інвестицій України з представниками японських компаній і організацій, які надали в 2009 р. Україна кошти в обмін на одиниці встановленої кількості згідно п. 17 Кіотського протоколу в рамках Конвенції ООН про зміну клімату.
Японія вимагає від України звіту про роботу з підготовки проектів для використання коштів, отриманих за Кіотським протоколом. Мова про це йшла під час зустрічі в Національному агентстві екологічних інвестицій України з представниками японських компаній і організацій, які надали в 2009 р. Україна кошти в обмін на одиниці встановленої кількості згідно п. 17 Кіотського протоколу в рамках Конвенції ООН про зміну клімату, пише "Дзеркало тижня ".
Напередодні Нацекоінвестагентство отримало лист-протест від ТОВ "БДО", що проводив у червні 2010 р. аудит стану наявності на рахунках 300 млн євро. Як стверджує джерело видання, тоді українській стороні довелося докласти чимало зусиль, щоб переконати японських інвесторів у тому, що перераховані ними кошти на спеціальний рахунок у Держказначействі не використовуються не за призначенням.
Як вже відомо на сьогодні, за станом на 1 жовтня 2010 р. в Україні до стадії реалізації не доведений поки ще ні один проект, а, відповідно, і кошти зі спецрахунку на нього не перераховувалися. В даний час тільки 184 проекту згідно з прийнятою процедурою отримали листи-підтримки, з яких 56 листів-схвалень. За національною процедурою (Трек-1) затверджено 19 проектів, з міжнародної (Трек-2) затверджено 13 проектів.
Згідно з міжнародною процедурою, держава або компанія-інвестор, що надала кошти в рамках Кіотського протоколу, зобов'язана проводити моніторинг і відповідає за результати реалізації проектів.
Тим не менш, як стверджує джерело видання, японська сторона повідомила, що поки буде пильно спостерігати за розвитком справи, в якій фігурують перераховані нею кошти за Кіотським протоколом. У разі якщо японські компанії отримають достатньо достовірних даних про нецільове використання виплачених ними Україні коштів, вони можуть оголосити дефолт. Це буде означати для України не тільки термінове повернення всієї суми перерахованих коштів за протоколом (з держбюджету), а й величезні штрафні санкції, а також максимальне погіршення інвестиційного клімату і ставлення з боку міжнародної громадськості.
Нагадаємо, 28 травня ц.р. заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України Анатолій Гриценко заявив, що кошти в сумі понад 3 млрд грн., які Україна отримала в рамках Кіотського протоколу, знаходяться на рахунку Мінприроди. Він додав, що ці кошти будуть спрямовані на вирішення питань згідно з міжнародними домовленостями.
Раніше, 22 квітня ц.р. В.Янукович звинуватив уряд Юлії Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених України за Кіотським угодою.
Вчора ГПУ обрала стосовно Ю. Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд.
Як повідомлялося, в березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення України 3 млрд грн від цього продажу.