Японія підтвердила, що списала 1,74 млрд дол., які їй заборговувала влада М'янми, а також надала М'янмы державний кредит на 51 млрд ієн (близько 500 млн дол.) для фінансування будівництва і модернізації інфраструктури.
Японія підтвердила, що списала 1,74 млрд дол., які їй заборговувала влада М'янми, а також надала М'янмы державний кредит на 51 млрд ієн (близько 500 млн дол.) для фінансування будівництва і модернізації інфраструктури. Про це повідомляє служба ВВС.
Токіо також пообіцяв своєму сусідові по регіону надати більше кредитів для зміцнення економіки, насамперед для крупних проектів з посилення інфраструктури.
Про це в неділю заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе (на фото), який здійснює перший за останніх 40 років візит в М'янму. За його словами, Японія пішла на цей крок, оскільки М'янма продовжує проводити політичні і економічні реформи.
Нагадаємо, 22 квітня Європейський Союз ухвалив рішення про зняття економічних, торгових і індивідуальних санкцій з М'янми у відповідь на внутрішні реформи в країні. Збройове ембарго залишається в силі.
Читайте також: ЄС скасував санкції проти М'янми (фото)
У заяві, схваленій без голосування, говориться, що "на тлі змін, які вже сталися в країні і очікувань того, що вони продовжаться, Рада (міністрів) ухвалила рішення зняти всі санкції за винятком збройового ембарго".
Санкції були тимчасово зняті торік. В ході зустрічі міністрів закордонних справ в Люксембурзі рішення було ухвалене на постійній основі. Рішення стало результатом політичних реформ, зроблених Президентом країни Тейн Сейном, що прийшов до влади в результаті виборів у 2011 р. В ході його президентства була звільнена низка політично ув'язнених, а також відбулося ослаблення цензури.
Зокрема, в листопаді 2010 р. військова хунта М'янми випустила на свободу лідера демократичної опозиції країни Аун Сан Су Чжи. Це стало причиною значного потепління відносин М'янми з демократичними країнами. Так, частину санкцій відносно країни скасували США. А вже в листопаді 2012 р. М'янму відвідав сам Президент США Барак Обама, візит став історичним.
Читайте також: Маргінальна молодь М'янми виступає за демократизацію країни (фото)
За декілька місяців до цього, в квітні 2012 р. опозиція на чолі з Аун Сан Су Чжи перемогла на парламентських довиборах в М'янмі. Отже демократизації Мьянми бути. Питання тільки в тому, якими будуть її темпи, адже всім добре відомо, як навіть самим благим намірам демократизації уміє упиратися консервативно настроєний чиновницький апарат.
Одним з наболілих питань для країни залишаються натягнуті відносини мусульманських меншин і буддистів, проте і в цьому напрямі простежуються позитивні зміни.
Нагадаємо, що раніше низка країн, зокрема багато членів Євросоюзу і США, ввели економічні санкції відносно М'янми у зв'язку з численними порушеннями прав людини в цій країні.
Читайте також: Влада М'янми звільнила лідера опозиції Аун Сан Су Чжи
США і Євросоюз протягом останніх 20 років підтримували жорсткий режим економічних санкцій проти М'янми. Санкцій торкнулися більше 800 підприємств і компаній, а обмеження на в'їзд розповсюджувалися майже на 500 осіб.
Проте згодом країна встала на шлях реформ, метою яких є розширення контактів із зовнішнім світом, демократизація суспільного життя, забезпечення прав і свобод людини.