Японія має намір повернутися до використання атомної енергетики
Влада Японії оголосила про підготовку перезапуску двох реакторів на АЕС в місті Ооі, передає ВВС.
Згоду на перезапуск АЕС дав глава префектури Фукуї Іссеі Нісікава після зустрічі з прем'єр-міністром країни Йосіхіко Нода. Реактори АЕС "Ооі" вже пройшли стрес-тести, визнані японськими експертами і фахівцями МАГАТЕ, і вважаються такими, що не несуть небезпеки.
Основною причиною перезапуску реакторів стала загроза нестачі електроенергії в промисловому районі Кансай (міста Осака та Кіото). Влада порахувала, що брак електрики в регіоні може скласти від 5% до 18,6%.
Перезапуск реакторів, за словами глави префектури Фукуї, "допоможе стабілізувати рівень життя і економіку регіону". Влада регіону вважає, що "вжиті всі можливі запобіжні заходи".
Як повідомлялося раніше, 5 травня 2012 р. в Японії зупинили для перевірки останній діючий реактор. Таким чином, країна залишилася без електрики, що виробляється АЕС. Після закінчення тестів місцева влада відмовлялися дати згоду на відновлення їх роботи.
Відзначимо, до минулорічного руйнівного землетрусу і цунамі, через яке відбулося часткове розплавлення ядра реакторів на станції "Фукусіма", Японія отримувала від 54 атомних реакторів АЕС близько 30% споживаної в країні електроенергії. Щоб покрити дефіцит електроенергії, японська влада підвищила до рекордного рівня імпорт зрідженого природного газу.
Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9, після чого на узбережжя країни обрушилося цунамі. Жертвами стихії стали близько 20 тис. чоловік. Природні катаклізми спричинили аварію на АЕС "Фукусіма-1", де сталося декілька вибухів, і почався витік радіації. Перший етап ліквідації аварії (стабілізація системи охолодження реакторів) був завершений минулого літа.
На початку грудня 2011 р. повідомлялося, що Японія до кінця року оголосить про завершення другого етапу ліквідації аварії на АЕС в префектурі Фукусіма, а саме про успішне переведення всіх реакторів в стан так званої холодної зупинки. Зазвичай таким терміном позначають справні реактори з паливними стрижнями, що знаходяться в безпечному і стабільному стані.
Наприкінці березня Японія послабила регламент перебування в зоні відчуження навколо атомної електростанції "Фукусіма-1", що дозволило 16 з 80 тис. вимушених переселенців повернутися туди вперше за рік, що пройшов з моменту настання руйнівного цунамі. За оцінками уряду, міста Каваучі, Тамура і Мінамісома, виключені із зони, можуть стати обжитими вже найближчим часом. Ще вісім міст залишаться закритими для відвідувань до тих пір, поки очищення від радіації не буде завершено.