Світова економіка поступово відновлюється, однак темп її зростання нижче бажаного. Таку думку сьогодні висловив глава Центрального банку Японії Масаакі Сіракава.
Світова економіка поступово відновлюється, однак темп її зростання нижче бажаного. Таку думку сьогодні висловив глава Центрального банку Японії Масаакі Сіракава, передає РБК з посиланням на Reuters.
Глава ЦБ також відзначив, що фінансові ринки по всьому світу залишаються нестабільними через ситуацію в Греції. Ця європейська країна знаходиться в глибокій економічній кризі, яка поставила її на поріг дефолту.
Нагадаємо, що 2 липня 2011 р. Міністр фінансів країн єврозони схвалили надання Греції чергового траншу фінансової допомоги. В термін до 15 липня Афіни отримають 12 млрд євро в якості термінової допомоги. Усього МВФ і ЄС нададуть Греції в якості другої антикризової позики близько 110 млрд євро.
Сіракава також зробив ряд заяв щодо японської економіки. На його думку, економічне зростання залишається вкрай повільним під тиском низьких показників продуктивності. У той же час, додав він, економіка країни знаходиться на шляху до відновлення і можливо вже незабаром продемонструє більш інтенсивний ріст.
Зазначимо також, наприкінці червня 2011 р. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз по зростанню світової економіки в 2011 р. до 3,1% в порівнянні з темпом зростання у 3,2%, що прогнозувалися кварталом раніше.
Свій прогноз знизив по зростанню світової економіки в 2011 р. на 0,1 п.п. - до 4,3% і Міжнародний валютний фонд (МВФ). При цьому прогноз на 2012 р. був залишений без змін - 4,5%.
Світовий банк також вважає, що зростання світової економіки трохи уповільниться в 2011 р. За оновленими оцінками банку, в 2011 р. світова економіка зросте на 3,2%. Головною причиною зміни прогнозу на більш песимістичний стало зростання цін на продукти і паливо.
В оновленому звіті ООН "Світовий економічний стан і перспективи в 2011 році" говориться, що в поточному році зростання глобальної економіки збільшиться до 3,3%, а в наступному році він досягне 3,6%, повідомляє "Синьхуа".
На думку експертів ООН, в даний час світова економіка продовжує поступово відновлюватися, однак цей процес відбувається нерівномірно: Китай, Індія та країни, що розвиваються, є локомотивом світового відродження, а розвинені країни відстають у цьому процесі.