Україна через місяць почне будівництво нового конфайнмента над аварійним блоком ЧАЕС

Україна починає будівництво нового конфайнмента над аварійним блоком Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) 26 квітня 2012 р. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході саміту з питань ядерної безпеки у Сеулі.

Україна починає будівництво нового конфайнмента над аварійним блоком Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) 26 квітня 2012 р. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в ході саміту з питань ядерної безпеки у Сеулі, передає прес-служба Президента України.

Зокрема, глава держави висловив подяку міжнародному співтовариству за підтримку, яку Україна отримала в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.

Минулорічна Київська міжнародна конференція донорів була успішною, і 26 квітня Україна починає будівництво нового конфайнмента над аварійним блоком Чорнобильської атомної станції", - додав він.

Янукович підкреслив, що в Україні "реалізується багаторівневий, інтегрований підхід до забезпечення ядерної безпеки".

Раніше повідомлялося, що державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС" отримало першу партію металоконструкцій для будівництва арки нового безпечного конфайнмента над зруйнованим четвертим блоком станції.

Новий саркофаг являє собою арочну конструкцію з прольотом 257,44 м, висотою 108,39 м і довжиною 150 м. Об'єкт розрахований на 100 років експлуатації і дасть можливість здійснити вилучення паливовмісних матеріалів і їх кондиціонування для подальшого безпечного зберігання.

Вартість будівництва арки нового саркофага на ЧАЕС складе 935 млн євро. Споруджувати нове безпечне укриття над зруйнованим ядерним реактором буде французький консорціум Novarka, будівництво буде здійснюватися за рахунок коштів, зібраних країнами-донорами, в т.ч. Україною - фондом "Укриття". Частка України у фінансуванні проекту складає 6% від загальної суми. Київ планував на чорнобильські проекти в цьому році виділити 10 млн 197,685 тис. дол., на 2013 р. - 10 млн 197,68 тис. дол., на 2014 р. - 32 млн 197,68 тис. дол.

Принципову згоду на надання коштів, необхідних для реалізації чорнобильських проектів від донорів Рахунку ядерної безпеки Україна отримала ще в квітні минулого року. Контроль за використанням коштів буде здійснювати Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Будівництво безпечного конфайнмента (укриття) на ЧАЕС почалося взимку 2009 р. Готова конструкція планується до середини 2015 р. У липні 2011 р. Європейський банк реконструкції та розвитку виділив додатково на фінансування Чорнобильських проектів 70 млн євро. Загальна сума коштів, виділених ЄБРР на ці цілі, склала 325 млн євро. Зазначений внесок ЄБРР здійснюється крім внеску в 120 млн євро. Внесок ЄБРР - найбільший серед всіх донорів Чорнобильських проектів. Спільний внесок всіх донорів у перетворення ЧАЕС в екологічно безпечний об'єкт складе 750 млн євро.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Київ
On Top