Україна і Бразилія повинні інтенсифікувати співпрацю в торгівельно-економічній, космічній, військово-технічній та енергетичній галузях. Про це заявив Президент України Віктор Янукович.
Україна і Бразилія повинні інтенсифікувати співпрацю в торгівельно-економічній, космічній, військово-технічній та енергетичній галузях. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, передає його прес-служба.
"Підтримання міждержавних контактів на вищому рівні є корисним для поглиблення взаєморозуміння та активізації співробітництва. У цьому зв'язку нами визнано за необхідне підтримання дієвого та постійного діалогу на рівні міністрів закордонних справ двох країн", - сказав Янукович.
Президент України також висловив переконання, що проект "Циклон-4 - Алкантара" стане реальністю вже найближчим часом. "Ми вже інвестували 100 млн дол., і я не маю сумніву, що цей проект стане реальністю найближчим часом. Завдання - завершити у 2013 році усі початкові роботи для запуску ракет", - сказав Янукович.
Глава держави зазначив, що, згідно з графіком робіт, українська сторона виготовляє необхідне для проекту космічне обладнання - Бразилія, зі свого боку, завершила будівництво порту в Алкантарі, який потрібен для доставки цієї техніки з України.
Президент нагадав, що у 2004 році - на час старту цього проекту - в Україні, на жаль, розпочинався "складний період низької політичної стабільності", і внутрішні проблеми ускладнили процес прийняття необхідних рішень. "Зараз, після виборів в обох державах, проект буде розвиватися швидко. Я подзвонив Президенту Ділмі Руссефф після її вступу на посаду та повідомив про наше рішення інтенсифікувати роботу", - зазначив глава української держави.
"Як зазвичай буває у таких проектах, ми уникаємо називати конкретні дати, однак я вірю, що у 2013 році нас чекатиме хороший сюрприз", - сказав Янукович.
Раніше сьогодні в присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Федеративної Республіки Бразилія Ділми Руссефф відбулося підписання низки двосторонніх документів.
Зокрема були підписані: угода між Кабінетом міністрів України та урядом Федеративної Республіки Бразилія про військово-технічне співробітництво; меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України та урядом Бразилії щодо співробітництва в галузі охорони здоров'я та медичних наук; меморандум про створення українсько-бразильського Консультативного комітету з питань сільського господарства між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства, тваринництва та продовольчого забезпечення Бразилії; меморандум про взаєморозуміння між Національною академією аграрних наук України та Бразильською сільськогосподарською дослідною корпорацією "ЕМБРАПА"; меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України та Агентством з інвестицій та торгівлі Бразилії "Апекс Бразіл" про сприяння двостороннім прямим інвестиціям; меморандум про взаєморозуміння між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством гірничої промисловості та енергетики Федеративної республіки Бразилія у сфері виробництва біопалива.
Відзначимо, підприємства ракетно-космічної галузі в I півріччі 2011 р. в порівнянні з відповідним періодом 2010 р. збільшили обсяг випуску і реалізації продукції в 2,3 разу - до 213 млн дол. За підсумками II кварталу 2011 р. чистий прибуток підприємств галузі досяг 11,3 млн дол. при плані 1,8 млн дол. До бюджетів всіх рівнів виплачено близько 19 млн дол. Середньомісячна заробітна плата з початку року збільшилася на 14%.
З початку року були підготовлені проекти документів для підвищення ефективності космічної діяльності. Також були прийняті зміни Бюджетного кодексу про надання гарантій на залучення кредиту в цілях забезпечення подальшого виконання проекту "Циклон-4", підготовки до запуску за програмою "Дніпро" космічного апарату "Січ-2" та ін.
Як повідомляли в прес-службі Національного космічного агентства України, у 2011 р. розвивається співпраця з країнами Європи, Америки і Азії (реалізація проекту "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара (Бразилія), відновлення виробництва ракет-носіїв для проекту "Морський старт", створення основної конструкції першого ступеня ракети-носія "Таурус-2").